Ekonomi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Bankalardan kredi çekilirken kişilerin ödediği faiz dışında da bazı ücretler talep edilmektedir. Dosya masrafı adı altında tahsil edilen bu ücretler, doğal olarak kişiler tarafından olumsuz olarak görülmektedir. Bankalar da bu noktadan hareketle masrafsız kredi imkanları yaratmaya başlamışlardır. Ziraat Bankası, müşterilerine yönelik sunduğu masrafsız ihtiyaç kredisi ile büyük talep gören bankalar arasında yer almaktadır.

Masrafsız İhtiyaç Kredisinin Özellikleri
Ziraat Bankası tarafından sunulan masrafsız ihtiyaç kredilerinde hiçbir şekilde kredi tahsis ücreti uygulanmamaktadır.

Bilindiği üzere bankadan çekilen bir kredi, müşterinin eline ulaşana dek bazı kesintilere uğrar. Haberleşme, istihbarat ya da dosya ücretleri adı altında bazı kesintiler olmaktadır. Ancak masrafsız ihtiyaç kredilerinde hiçbir şekilde haberleşme ya da istihbarat ücreti kesintisi olmamaktadır. Böylece bankadan ne kadarlık bir kredi çektiyseniz, elinize gelen rakam da o kadar olmaktadır.

Masrafsız kredilerde uygulanan faiz, normal dosya masrafları olan bir kredi türünden farklı olmamaktadır. İnsanlar arasında masrafsız kredilerde bankaların daha fazla faiz uygulayabileceği bilinir. Ancak bu bilgi kesinlikle yanlıştır ve masrafsız kredilerde uygulanan faiz oranı kesinlikle değişmez.

Masrafsız ihtiyaç kredilerinde, masraflı kredilere göre değişen tek nokta, aylık ödeme miktarı olabilir. Bu miktar da çok yüksek farklarda değildir. 5 ile 10 TL gibi bir rakam farkıyla, masrafsız kredilerin aylık tutarı daha fazla olabilmektedir. Örneğin; 10 bin TL’lik masraflı bir kredinin aylık tutarı 374 TL civarı olurken, masrafsız kredilerin aylık tutarı 379 TL gibi bir rakama denk gelmektedir.

Nasıl Başvururum?
Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi hizmetlerinden yararlanmak için şubeler üzerinden ya da internet üzerinden gerekli başvurular yapılmaktadır. Şubelerden yapılan başvurularda banka sizlerden nüfus cüzdanı, başvuru formu ve gelir belgesini talep etmektedir. Bunun haricinde ek evrak istenildiği durumlarda gerekli bilgilendirme Ziraat Bankası tarafından yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu