Ekonomi

Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

Son zamanlarda gelişen internet teknolojisinin bankacılık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar aracılığı ile çeşitli yöntemler ile hizmet şeklinde verildiği biliniyor. Bunların en önemli hizmet ayağı ise İnternet Bankacılığı olan sistem sayesinde yapılıyor.

Banka müşterilerinin internet bankacılığı yöntemi ile birçok işlemini bu yöntem ile gerçekleştiriyor. Bu teknolojik gelişime ayak uyduran ve ülkemizin en büyük kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası da müşterilerine bu imkanı sunmaya başlamıştır.

İnternet Bankacılığı Hizmetine Başvuru
Banka müşterilerine sunulan bu hizmetten faydalanmak için bizzat banka müşterisinin banka şubelerine başvuru yaparak internet bankacılığı başvurusunda bulunmak gerekir. Bu başvuruda cep telefon numarasının verilerek ikili bir güvenlik sistemi oluşturulur. Bu güvenlik sistemi ile birlikte internet bankacılığına sadece müşterinin girmesi sağlanır.

Banka şubesinden alınacak müşteri numarası ve şifre ile birlikte başvuru sonrasında sisteme bağlanabilir. Elbette bazı zamanlarda banka müşterileri internet bankacılık şifrelerini unutabilir. Bu gibi durumlarda izlenmesi gereken yollar bellidir.

Şifrenin Talep Edilmesi
Banka müşterileri internet bankacılığında yer alan şifremi unuttum linkine girerek geçici şifreyi cep telefonlarına kısa mesaj yolu ile talep edebilir. Bu imkanın kullanılması ile birlikte banka müşterilerine geçici bir şifre direkt olarak banka tarafından gönderilir. Bu geçici şifre ile birlikte sisteme girilmesi sonrasında şifrenin değiştirilmesi gerekir.

Bunun yanı sıra insanlar en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kimlik belgesi ile birlikte internet bankacılığı şifresini talep edebilir. Direkt olarak banka görevlisi tarafından tekrardan cep telefonuna kısa mesaj gönderilerek yeniden bir şifrenin oluşturulması istenir. Bankanın bu imkanının kullanılması ile birlikte internet alt yapısı olan her türlü alandan sisteme giriş yapılabilir.

Son zamanlarda çeşitli akıllı cep telefonu programları aracılığı ile de birçok müşteri bu uygulamadan faydalanarak internet bankacılığına bağlanma imkanı elde etmiştir. Bu imkan ile birlikte birçok talep bu sistem üzerinden yapılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu