Ekonomi

Yatırım Yaparken Mortgagein Ne Gibi Faydaları Olur

Yatırım Yaparken Mortgage’in Ne Gibi Faydaları Olur?

Mortgage (morgıç) konut sahibi olmak isteyenlerin yararlanabileceği pek çok krediden biridir. Ev veya iş yeri fark etmeksizin mortgage kredisine başvuru yapabilirsiniz. Şimdilerde çoğu banka mortgage kredisi imkanını müşterilerine sunuyor. Belirlediğiniz bir bankaya gidip kredi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mortgage kredisi ile ev almak için başvuru yaptınız ve eğer başvurunuz onaylandıysa banka evi sizin yerinize alır ve uzun vadeli taksit imkanlarıyla evin borcunu bankaya ödersiniz. Banka eve ipotek koyduğu için tapu tamamen size ait değildir. Borcunuz bittiğinde tapuyu üzerinize alabilirsiniz.

Aylık taksitleri ödeyemiyorsanız yeni bir ödeme planı oluşturabilir veya evi almaktan vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumda banka ödediğiniz peşinatı ve taksit tutarınızı size iade eder. Aldığı evi açık artırma satışına çıkarır. Mortgage kredisi Türk veya farklı bir milletten olsun çoğu insanın imdadına yetişiyor. Çünkü diğer konut kredileriyle kıyaslayacak olursak daha fazla avantaja sahip. Bu sebeple konut sahibi olmak isteyenler tarafından fazlaca rağbet görüyor.

Mortgage Kredisinin Avantajları
Pek çok kişinin faydalandığı mortgage kredisi uzun vadeli ödeme imkanı sunar. Ayrıca evin tapusu tamamen size ait olmasa bile kiraya verip taksitleri ödemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Ödeme planını kendinize uygun şekilde ayarlayabilir ya da bir profesyonelden bu konuda yardım alabilirsiniz. Krediye her milletten insan başvurabilir. Bu konuda bir kısıtlama yoktur.

Bir diğer önemli nokta ise mortgage kredisini alabilmeniz için banka sizden kefil istemez. Bunun yerine almak istediğiniz eve ipotek koyar. Böylece hem sizin krediyi almanız kolaylaşır hem de banka kendini güvenceye almış olur. Mortgage kredisine sadece yapımı tamamlanmış binalar dahil değildir. Proje safhasında olan yahut inşaat süreci devam eden yapılar için de mortgage kredisine başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu