Ekonomi

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Yapı Kredi’nin internet bankacılığı, mobil şube, internet şubesi ve Nuvo mobil bankacılıktan kredi başvurusu yapılabilir. Bankanın bu hizmetleri ile kişilerin banka şubelerine gitmeden kredi başvurusu yapmaları mümkündür. Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu kısa bir süre içinde sonuçlanır. Kişilerin yaptığı kredi başvurusunun banka tarafından olumlu bulunması durumunda kredi anında kullanılabilir ve kişilerin hesaplarına aktarılır.

Kredi Başvurusunu Sms İle Yapma
Kişiler istedikleri takdirde kredi başvurusunu sms ile de yapabilirler. Kredi başvurusunu sms ile yapmak için, kredi türü, TC kimlik numarası ve aylık gelir bilgilerinin 4411’e gönderilmesi gerekiyor. Sms ile yapılan kredi başvuruları bir gün içinde sonuçlanır.

Kredilerde Ne Kadar Taksit Ödenir?
Kişiler, bankadan aldıkları krediler konusunda ne kadar taksit ödeyeceklerini, Yapı Kredi Bireysel Bankacılık Hesaplama Araçları sayfasından öğrenebilirler. Diğer taraftan bankanın kredi alırken kişilere yönelik sunduğu farklı kampanyaların taksit ödeme seçenekleri, Yapı Kredi Bankası şubeleri ya da telefon bankacılığından öğrenilebilir.

Bireysel İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Nedir?
Ticari amaçlar haricinde gerçek kişilere verilen kredilere bireysel ihtiyaç kredisi denir. Bireysel ihtiyaç kredisi alan kişiler, bankanın belirlediği sabit faiz oranı ve ödeme şartları ile geri ödemek üzere bu krediyi alırlar. Kişiler, tatil, giyim eşyası ve beyaz eşya türü mal ve hizmet alımlarında bireysel ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyarlar.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
Kişilerin kredi başvurusu yapabilmeleri için öncelikle bankaların isteyeceği bazı belgeleri hazırlamaları gerekir. Gerekli belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için maaş cüzdanları, kira geliri olan kişiler için tapu ve kira kontratı fotokopisi, güncel olan bir fatura ve ikametgah belgeleri bulunur. Kişiler bu belgeleri hazırlayıp, en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirler. Kredi başvuruları en kısa sürede sonuçlanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu