Vang Vıeng Aktiviteleri Tubıng Asya

Vang Vıeng Aktiviteleri: Tubıng (Asya)
Geçmişte sakin ve sessiz bir çiftçi kasabası olan, günümüzde ise alkol ve uyuşturucunun ana merkezlerinden biri olarak bilinen Vang Vieng her yıl çok sayıda ziyaretçinin uğrak yeri oluyor.
Vang Vieng, Nam Song Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Başkenti Vientiane’dir. Geçmişten günümüze pek çok değişim göstermiştir. Kasabada uyuşturucu, restoranlardaki menülere bile dahil olacak kadar yaygın kullanılmaktadır. Kasaba, özgür havası sayesinde özellikle genç ziyaretçilerinin büyük beğenisini toplamaktadır. Kasabada yapılabilecek ve vakit geçirilebilecek pek çok aktivite mevcuttur.
Tekne Turları
Nehre kıyısı olması yönüyle kasabada en çok tercih edilen faaliyetlerden biri tekne turlarıdır. Yılın belirli zamanlarında teknelerle günlerce süren partiler ve şölenler organize edilmektedir.
Mağara Gezileri
Kasabada yerin metrelerce altında bulunan çok sayıda mağara mevcuttur. Genellikle ortalama bir insan boyunu geçmeyen mağaralar, ziyaretçilerin gezi planlarında yerini almayı başarmıştır.
Barlar, Gece Kulüpleri
Özellikle genç yaş grubu tarafından büyük rağbet gören barlar ve gece kulüpleri, gece hayatını canlı kılan en büyük etkenlerdendir.
Kano Gezileri
Nehirde tekne turlarının yanı sıra kano gezileri de yapılır. Tüm kanolar iki kişiliktir ve kano gezileri günlerce sürebilir. Yüksek sesli müzikler, özellikle gün batımından sonra patlatılan şampanyalar ve yükselen insan sesleri gecenin karanlığını ortadan kaldırmayı başarmaktadır.
Kamp Aktiviteleri
Aileler ile veya arkadaşlar ile katılmaya müsait olan kamp aktiviteleri, her yaşa hitap eder ve kasabanın en popüler aktivitelerinden biri olmayı başarmıştır.
Balık Tutmak Ve Avlanmak
İster zevk için, ister geçim kaynağı için kasabanın en gözde faaliyetlerinden biri de avcılık ve balık tutmaktır. Kasaba halkı tarafından balık tutmak için özel mekanlar da inşa edilmiştir. Balıkçılık ve avlanmak aynı zamanda kasabanın orta halli kesimi için tercih edilebilecek bir geçim kaynağıdır.