Ekonomi

Vadesiz Döviz Hesabı İçin Banka Önerileri

Vadesiz Döviz Hesabı İçin Banka Önerileri

Paranızın değer kazanmasını istiyorsanız aniden düşüşlerden korumasını engellemek için vadesiz döviz hesabı açtırmanız en iyi çözüm olacaktır. Ödemelerinizi yaparken EFT ya da havale işlemlerinizde kullanabileceğiniz vadesiz hesap açtırmak yeterlidir.

Herhangi bir banka üzerinden döviz hesabı açtırmak istenirse, ATM ve İnternet şubeleri aracılığıyla istediğiniz gibi döviz yatırıp havale ve EFT işlemlerini yapabilirsiniz. Bazı bankalar döviz hesapları için hesap işletim ücreti talep ediyorlar.

Vadesiz Döviz Hesap Enpara (İşletim Ücreti Yok)
Hesap ücreti almayan Finansbank’a ait şubesiz hizmet veren Enpara döviz hesaplarında ücret almıyor. Enpara üzerinden açılacak döviz hesapların da minimal tutar bulunuyor. Hesap açtırırken sadece 1 dolar karşılığında döviz hesabına sahip olabiliyorsunuz. Döviz seçenekleri arasında TL, EURO ve USD türünde hesap açtırabilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesap İş Bankası
Tanıdık banka yüzlerinden birisi olan İş bankasında yaklaşık olarak 10 Dolar ile vadesiz döviz hesabı açtırmanız mümkün. Hesap işletim ücretleri iki seferde 6 aylık dönem üzerinden toplamda 12 Dolar hesap ücreti alıyor. Eğer İş Bankası döviz hesabı açtırdığınız zaman Bankamatikler üzerinden döviz yatırabilir ve çekebilirsiniz. İnternet aracılığı ile şube üzerinden anında döviz hesabı açabilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesap Halk Bank
Halk bankası da diğer bankalar gibi işlem ücreti alıyor. Döviz birikimlerinizi ve EFT, Havale alıp gönderme hesabı açtırmak isterseniz seçenekleriniz arasında mutlaka olması gerekiyor. İnternet şubesi veya Halk şubeleri üzerinden döviz hesabı açmanız mümkün.

Vadesiz Döviz Hesap Garanti Bankası
Teknoloji alanında sınır tanımayan bankalar arasında yerini alan Garanti bankası, Mobil ya da İnternet şube aracılığı ile istediğiniz her an döviz hesabına sahip olabilirsiniz. ATM’ler üzerinden Döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İlk 6 ay için 11 ve diğer 6 ay için 11 Euro hesabınıza yansıtılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu