Gezi

Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir

Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir?
Son dönemlerde havayolu ulaşımı oldukça fazla tercih edilmektedir. Gelişen havacılık sektörü, artan rekabet piyasasında müşteriler için çok uygun fiyatlara uçuş imkanı sağlamaktadır. Havayolu ulaşımı zaman anlamında çok büyük tasarruflara sahip bir ulaşım yoludur kara yolu ile 16 saatte yapacağınız ulaşımı havayolu aracılığı ile 1 saat içinde yapabilirsiniz, uygun fiyat seçenekleri, hızlı ulaşım aracı olması sebebiyle havayolu çokça tercih edilmektedir. Uçakları bu kadar sık kullanırken uçaklar konusunda bilgi sahibi olmamız gereken bazı konular bulunmakta bu konulardan bir tanesi de Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir? Sorusudur. Bu sorunun birden fazla cevabı bulunmaktadır.
Uçak Modellerine Göre Değişim Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir? Sorusuna verilecek ilk cevap uçak modeline göre değişmektedir olacaktır. Airbus A320 için en iyi koltuk seçimi 1A iken diğer bir uçak firması olan Boeing 777 modelleri için en iyi koltuk Aralıkları 12 ile 16 numaralar arasında bulunan koltuk kısımlarıdır. Bunlardan hariç zorunlu kalınmadıkça alınmaması gereken bazı koltuk yerleri vardır.
Uçağın Kanat Kısmı
Kısa süreli yolculuklarda pek rahatsız etmese de uzun sürecek yolculuklarda kanat kısmından bilet alırsanız kanatta bulunan motor sesi bir süre sonra size baş ağrısı, kulak rahatsızlığı gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Eğer uzun süreli yolculuk yapacaksanız olabildiğinizce kanat kenarlarından uzak durmaya çalışın
Uçağın Ön Kısımları
Uçağın ön kısımları yani 1 ile 5 numara aralığında bulunan koltuklar her zaman daha fazla tercih edilen numaralar arasındadır. Bunun sebebi ise kanata uzak bir konumda bulunduğu için gürültüyü daha az seviyede hisseder ve uçak içi ikramlarda ilk sizden başlanıldığı için rahatlıkla ikramlarınızı yiyebilirsiniz.
Acil Çıkış Kapı Kısımları
Kimi yolcu tarafından da acil çıkış kapıları tercih edilmektedir. Bu taraftaki koltuklar diğer koltuklara nazaran daha geniş bir alana sahip olduğu için bu koltuklar sıkça tercih edilmektedir. Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir? Sorusunun en belirgin cevabı bunlar olmakla birlikte seçim yine seyahat edecek kişilerdedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu