Ekonomi

Spotifyda Kartlı Ödeme Sorunlarının Çözümü

Spotify, 2008’de hizmet vermeye açılmış olan, aslı İsveç’e dayanan çevrimiçi müzik programıdır. Türkiye’de tam anlamıyla tanınmayan bu yüzden potansiyeli tam olarak keşfedilmemiş bir programdır. Buna rağmen yavaştan geniş bir kitleye yayılmaya başlamış durumda.

Premium hesapta ilaveten beğenmiş olduğunuz şarkıları online indirme hakkı elde ediyorsunuz. Aynı zamanda ücretsizken müzik dinlediğiniz zamandaki gibi gerek duyulmayan, fazlalık yapan reklamlarla karşılaşmıyorsunuz. Ücretli premium hesaba geçmek isterseniz bir Spotify abonesi olarak kartınızla yapmak istediğiniz bir ödeme problemiyle karşılaştığınızda bu problemlerin neler olabileceği ve bu problemlerin çözümü nasıl olabilir bunlar hakkında biraz bilgi verelim istedik.

Spotify programı için ücretli hesaba geçmeye çalıştığınızda çeşitli sebeplerden kaynaklanan banka kartınız yahut kredi kartınız kabul edilmeyebilir veya başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ne yapmalı?

Kartınız İnternet Kullanım İşlemlerine Kapalı Durumda Olabilir
Banka kartınızı hesabınıza bağlı halde güvenlik sebebiyle kartınızı internet işlemlerinde kullanılmaması için kapalı hale getirmişseniz bu sebeple ödeme yapamıyor olabilirsiniz. Yani, bankanızın size en başta internet işlemlerine açık halde göndermiş olduğu kartı istediğinizle kapalı hale getirmiş olabilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için kartınızı internet işlemlerinde kullanmaya açık duruma getirmelisiniz.

Kartınızın Limiti Veya Bakiyeniz Yeterli Değildir
Bir diğer ihtimal ödeme için kullanmış olduğunuz kartınızın limiti ya da bakiye durumu yeterli olmayabilir. Bu küçük detay ödeme yapacağınız zaman karşınıza bir sorun olarak çıkabilir. Bu durumda kartınızın bakiye durumunu kontrol etmenizde yarar var.

Spotify Hesabınızda Girmiş Olduğunuz Ülke Başka Olabilir
Örneğin, Türkiye’den ödeme yapıyorsanız programdaki hesabınızda da ülke konumunu Türkiye olarak belirtmelisiniz. Hesabınızdaki ülke bilginizi kontrol etmenizi öneririz.

Kartınızın Son Kullanma Tarihini Kontrol Edin
Bankadan adınıza gönderilmiş olan kartınız belirli bir süre sonra yenilenmelidir. Kartınızı ne zaman yenilemeniz gerektiği kartınızın üzerinde son kullanma tarihi kısmında belirtilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu