Rüya Gibi Bir Coğrafya Positano Gezi Rehberi Avrupa

Rüya Gibi Bir Coğrafya: Positano Gezi Rehberi (Avrupa)
Dik bir tepe üzerine yerleştirilmiş olan Positano şehri İtalya’da bulunan insanlar tarafından en göz önünde ve en romantik şehirlerden bir tanesi. Küçük bir balıkçı kasabası olarak kullanılan bu şehir 1960’larda keşfedilerek adeta bir aşk şehrine dönüştürülüyor. Sevimli evlerden oluşmuş olan bu doğa harikası ucu bucağı gözükmeyen bir denize bakıyor. Positano sokaklarında gezmek ve yüzmek oraya gidildiğinde yapılması gereken aktivitelerden sadece birkaç tanesi. Düzenlenen turlara katılarak da çevre adaları vs. gezme fırsatı oluyor.
Positano Gezilecek Yerler
Positano eşsiz manzarasının yanında gezilecek yerlere de ev sahipliği yapıyor. Sanatseverlerin dikkatini çekecek olan James Martin’in Positano Resim Galerisi ilk gezilecek görülecek yerlerden birisi olarak seçilebilir. İtalyanların kendine has sanatlarını yansıtan ve İtalyan çinileriyle süslenen Santa Maria Assunta Kilisesi’de tarih severler tarafından ziyaret edilebilir. Kilise içerisinde 13.yy’a ait Bizanslılar tarafından yapılmış olan Siyah Madonna tablosu yer alıyor.
Ayrıca yürüyüşe çıkmanız gereken bir yer olan Via Cristoforo Colombo dükkanlar, lüks oteller, kafeler ve her yerde bulabileceğiniz manzaraları seyretmenizi sağlayabilecek bir yer. Yine şehirde bulunan Grotto la Porta mağarasında da tarih öncesi dönem kalıntılarına rastlamak mümkün. Tarihi birçok mekana sahip olan Positano’da 8 tane de denize paralel bir şekilde savunma kuleleri bulunuyor. Yakın yerlerdeki Cetara, Mare, Minori de görülmesi gereken yerler denilebilir.
Positano Aktiviteler
Positano da gezilecek ve görülecek birçok yerin yanında yapılabilecek birçok aktivite de mevcut. Manzara karşısında temiz kumsallarda ya da taşlı yerlerde güneşlenebilir, yüzebilir aynı zamanda denize yakın yerlerden her türlü deniz ürünlerini satın alabilirsiniz. Amalfi kıyısına gidip yollarının darlığına rahmet güzel manzarasıyla bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.