Ekonomi

PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 2017 yılında da son hız hizmet vermeye devam ediyor. 2013 yılında anonim şirket olarak kabul edilmiş olan PTT Türkiye’nin posta örgütü olarak hizmet veriyor. TBMM tarafından dört yıl önce, mayıs ayında kabul edilmiş olan tasarı ile anonim şirketlerin arasına adını yazdırmasından sonra, PTT 2017’nin şubat ayında yayımlanmış olan bir bildirge ile devlete ait görünen hisselerinin Türkiye Varlık Fonu’na devri kararı ortaya çıkmıştır.

İş Başı Yapmak
PTT, bu yıl kapılarını müşterilerine 8.30 da açma kararı almıştır. İşe giden vatandaşların buna tepkisi her yıl olduğu üzere göze çarpıyor. 8.00’den itibaren iş başı yapmaya başlayan vatandaşların PTT’yi kullanmak için yarım gün izin almak zorunda kaldıklarıyla ilgili şikayetleri yetkililer tarafından göz önünde bulundurulsa da PTT’de çalışanlar düşünüldüğünde iş saatinin normal olduğu belirtiliyor.
Öğle Arası PTT’ye uğramak
12.30 – 13.30 saatleri arasında PTT öğle molasında olduğundan bu saatlerde vatandaşların şirketin önünde beklememeleri isteniyor. Çalışanlar PTT’ye vardıklarında bankalarda olduğu gibi kapıda çoktan kuyruk oluştuğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda bazı PTT şubelerinin öğle yemeği arası vermediği de biliniyor.

Kapılar Kaçta Kapanıyor?
PTT, kapılarını halka 16.30’da kapatıyor. Vatandaşlarımızın en geç bir saat öncesinden PTT’ye gelmeleri önemle rica olunur. Aksi taktirde işlemleri Diğer güne ertelenme riski ile karşı karşıya gelecektir. Öğle tatili vermeyen PTT şubeleri kapılarını 17.00’da kapıyor.

Hafta Sonu PTT Açık mı?
Çoğu PTT şubesi hafta sonu kapalı olmakla birlikte kargo birimleri cumartesi günleri açıktır. PTT pazar günleri kesinlikle kapalıdır.
PTT Şubeleri kaçta açılıyor ve kapanıyor sorularının cevabını verecek olursak;
· PTT açılış saati 8:30,
· Öğle paydosu 12:30 – 13:30,
· PTT kapanış saati 16:30′ dur.
Ayrıca bazı şubeler 8:30 – 17:00 arası kesintisiz hizmet verme kararı almıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu