Teknoloji

Ps4 Sanal Gözlük Morpheus Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

Morpheus sanal gözlükleri hakkında söylentiler gün geçtikçe artıyor. Bu gözlükler hakkında bilinen gerçeklere ise listemizde yer verdik. 

1. OLED Ekran: Morpheus sanal gözlüklerin 1920×1080 çözünürlük sağlamaları ve 5.7 inçlik görüntüsüyle görüş alanı genişletilerek bizlere çok daha gerçekçi olan bir deneyim yaşayabilme imkanı sunulacaktır. 

2. 120 Hz Yenileme Hızı: OLED ekranın sunduğu yetkiye dayanılarak 120 fps olarak hazırlanan oyunlarda inanılmaz akıcılıkta görseller sağlanabilmektedir. Yenile hızıyla beraber görsellerin art arda geçişlerinin oldukça hızlanması ile beraber Morpheus sanal gözlük görüntü akıcılığıyla çığı açacak gibi görünüyor. Hatta Morpheus sanal gözlüklerin tanıtılmasından sonra Sony’nin 60 Hz’den 120 Hz’ye ulaşıp ulaşamayacağı en çok konuşulan konu olmuştur. Biz ulaşabileceğini düşünüyoruz aslında. 

3. 3D Ses Teknolojisi: Görüntü desteğinin 3D olarak sunulmasının yanında ses teknolojisi de 3D olarak sunuluyor Morpheus sanal gözlüklerinde. Sony bu konuda da geri kalmayarak oyun içerisindeki bütün seslerin net ve kusursuz bir biçimde duyulabilmesine olanak tanımıştır. Böylelikle de sanal bir dünya içerisinde olduğumuzu unutturmayı amaçlamıştır. Gerçeklik ve sanal dünya ayrımına büyük oranda son veriyor Morpheus sanal gözlükleri. 

4. Ağırlık: Sony firmasının ürün geliştirme ekiplerinin en çok dikkat ettikleri özelliklerden bir tanesi de ağırlık olmuştur. Morpheus sanal gözlüğünün ağırlığını 610 grama kadar düşürebilmeyi başarmıştır bu ekip. Bunun nedeniyse kullanıcıların deneyimleri hakkında gerçekleştirilen derinlemesine analizler ve sonuçta gözlüğü kullanan kişinin gözlüğü taktığını unutturmanın amaçlanmış olmasıdır. Bu da listemizdeki bir önceki maddede yer verdiğimiz gibi sanal ve gerçeklik arasındaki çizginin mümkün olduğunca az bir ayrımının yapılabilmesidir. Diğer yandan Sony firması bünyesinde çalışan mühendisler bu ürünün ağırlığını, sergilediği performansta bir düşüş yaşanmadan ne derece düşürebilecekleri düşünmektedirler hala.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu