Positano Nerede Avrupa

Positano Nerede (Avrupa)
Positano
İtalya da bulunan bu küçük kasaba İtalya’nın Campania bölgesinin başkenti olan Napoli şehrinde bulunmaktadır. Napoli şehrinin güney kısmında yer alan bu yer tatil için yer arayanların uğrak yeri haline gelmiştir. UNESCO Dünya Mirası olan Amalfi Kıyılarının tam merkezinde bulunmaktadır. Merkezde bulunmasının kasaba için oldukça etkili bulunmaktadır. Konum olarak Sirenuse Adalarına bakan dik yamaçları oldukça dikkat çekmektedir. Amilfi sahillerinin ünlü kasabalarından biri olan Positano Napoliye yaklaşık olarak araba ile gidildiğinde 70 dakika iken Sorrento’ya sadece 15 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır.
Napoli üzerinden yola çıkmakta iseniz tren yolculuğu yaparak Pastiano’ya ulaşabilirsiniz. Feribot kullanılmak ister ise Sorrento,Amalfi ve Salerno ‘dan buraya ulaşmak oldukça kolay olacaktır.
Pastiano Harikaları
Amilfi kıyılarında bulunan bu kasaba eşsiz güzelliklerle süslüdür. Bunlardan sadece bir kaçı doğa yürüyüşü, dingin ve berrak suda yüzme deneyimi turist çekmek için etkili yönlerindendir. İtalyanlar için gün batımı manzarası sayesinde romantik yer olarak adlandırılmaktadır. Plajlarıyla da ün salmış bu kasaba da en ünlü olan plaj Grott Dello Smeroldo’dur.
Pasitano’da Eğlence
İtalya’nın bu kasabasında oldukça görkemli eğlence yerleri bulmak mümkündür. Eğlenmek için mevcut olan bar seçenekleri oldukça nezih ve kaliteli bulunmaktadır. Eğlence mekanlarının en gözde olanı ise Easy Pub Music Bar’dır. Bunun yanı sıra lezzetli ve şık restaurant bulmak mümkündür.
Chezy Black adlı mekanın İtalyan şaraplarının kalitesi ve lezzetinin tadılması gerekmektedir. Ristoronte Next 2 ise şefin özel bahçesinden alınan taze malzemelerle eşsiz bir sunumu göstermektedir. Geleneksel lezzetlerde ise La Cambusa, Danna Rosa, La Pergola, La Bruna gibi geleneksel lezzetlerin yaşatıldığı mekanlarda denenmelidir. Gezilmesi ve görülmesi öngörülen mekanlardan birisi ise Santa Maria Assunta Kilisesidir.