Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir

Özel şirketlere yaptıracağınız sağlık sigortası hastalık ve kaza durumlarında kişinin masraflarını karşılayan bir sigorta türüdür. Sigorta kapsamı çerçevesi içerisindeyken kişi kötü olabilecek her duruma karşı koruyor. Bu sigorta genel ve özel şartları iyice incelenerek yapıldığı taktirde kişi için bir çok avantajı bulunuyor. 

Özel Sağlık Sigortasından Alacağınız Hizmetler 

Eğer kendinize bu sigortayı kendiniz için ve aileniz için yaptırdıysanız birçok sağlık fırsatı edinmiş oluyorsunuz. Sigorta kapsamında şirketin anlaşmalı olduğu kurumlarda tedavi masraflarınız sigorta şirketi tarafından ödenecektir. Ayrıca bu sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlardan randevu almak istediğinizde devlet kurumlarına göre daha erken tarihlerde randevu alma şansınız bulunuyor. 

Özel sağlık sigortası yaptıran insanların bir diğer avantajı da özel sağlık kuruluşlarında hafta sonu da hizmet alma şanslarının bulunmasıdır. Tahlil, tetkik gibi işlemler için hafta içi olmasını beklemiyorsunuz. Eğer poliçenizde bulunan bir madde ise yurt dışında başınıza gelen her türlü sağlık sorunu ve kaza gibi durumlarda da bu sigorta poliçesinden yararlanabiliyorsunuz. Hem yatarak hem de ayakta tedavi olmak gibi birçok tedavi fırsatını kullanabiliyorsunuz. 

Çok cüzi bir miktarda yaptıracağınız sağlık sigortası sayesinde hasta olma durumlarında en iyi hastahanelerde ve sağlık kuruluşlarında hizmet alabiliyorsunuz. Bebek düşünen insanların poliçelerine bunu da ekletmeleri halinde doğum konusunda da özel hastanelerin gözetiminde son derece sağlıklı ve güvenilir bir şekilde doğumunuzu yapabiliyorsunuz. Bu sigorta poliçesini yaptırdığınız taktirde bundan aileniz yani eşiniz ve çocuklarınız da faydalanabiliyorlar. 

Ayrıca çocuklarınız adına yaptıracağınız sigorta poliçelerinin tutarlarını yıllık vergilerden muaf hale getirme şansınız da bulunuyor. Bu sigorta sayesinde istediğiniz doktoru ve sağlık kuruluşunu seçme şansınız da var. Sigorta poliçesi kapsamına göre ister ülke içinde isterseniz yurt dışında tedavi olma şansınız bulunuyor.