Ekonomi

Öğretmenlere En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor

Bankaların sundukları kredi imkânları ve avantaj paketleri kişinin gelirine ve hatta sahip olduğu mesleğe göre değişiyor. Belirli durumlarda bankalar düşük faiz imkânlarıyla kredi çekme imkanı sunabiliyorlar.

Öğretmenlere düşük faiz imkanlarıyla kredi veren çok sayıda banka mevcut. Garanti Bankası Halkbank, Vakıfbank, Odeabank, Tebbank, Akbank ve ING Bank’ın bu bankalar arasında oldukları söylenebilir. Kredi çekerken öğretmenlerin unutmaması gereken husus, hangi bankadan maaşlarını çekiyorlarsa öncelikle o bankayla irtibata geçmeleridir. Çünkü bankalar hali hazırda müşterisi olan kişilere avantajlı bazı seçenekler sunma yoluna gidebilirler.

Hangi türde kredinin çekileceği de diğer dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biri. Cazip faiz ve otuz altı ay vade seçenekleriyle öğretmen müşterilerinin kredi çekmesinin önünü açmaya çalışan bankaların yanında bu vade süresini altmış aya kadar çıkartanların da olduğunu söyleyebiliriz. Durum böyle olunca, şartlar dahilinde zaten yüksek maaşlar almayan öğretmenlerin en azından kredi çekerken işlerini bir parça da olsa kolaylaştırmış oluyorlar.

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Oranıyla Kredi İmkânı Sunuyor?
Türkiye İş Bankası
%1.20 faiz oranıyla kredi veren İş Bankası da öğretmenler için tercih listesine girebilecek nitelikte. Öğretmenler için bu oranın daha da aşağıya çekilebilip avantajlı hale getirildiği seçenekler de mevcut.

Garanti Bankası
%1.19 faiz oranıyla kredi imkânı sunan Garanti Bankası’ nın kendi özel avantajları da mevcut. Bununla ilgili en detaylı bilgiyi şubelerden almanız mümkün.

ING Bank
%0.99 gibi oldukça düşük bir faiz oranıyla öğretmenlere kredi veren ING Bank için önemli olan, önceki dönemdeki kredi durumunuz. Yani, eğer iyi bir müşteri olup sicilinizi kredi borçları anlamında temiz tutmayı başardıysanız bu bankadan öğretmen olarak kredi almamanız için hiçbir engel yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu