Blog

MOBİL E OKUL VELİ VE ÖĞRENCİ GİRİŞİ

MOBİL E OKUL VELİ VE ÖĞRENCİ GİRİŞİ

Eğitim sisteminde uygulanmaya başladığı andan itibaren pratik çözümler sunan EOKUL sistemi sayesinde birçok öğrenci altığı notları sistem üzerinden görebilmektedir. Akıllı telefonların günümüze girmesinden itibaren her uygulamada olduğu gibi e okul sisteminin de mobil üzerinden iletişim sağlanmaktadır. E okul sitemi uygulama haline getirilmiş ve akıllı telefonlara indirerek bu sistemden faydalanma şansı verilmiştir. E okul mobil uygulaması sayesinde birçok öğrenci tüm bilgilerini, notlarını, devamsızlıklarını anında görebilmektedir. Giriş kısmında bulunan okul numarası ve TC kimlik numarası ile sisteme girebilirsiniz. Özellikle mobil uygulaması sayesinde işlemler daha da hızlanmış ve kolaylaşmıştır. Arama motorundaki e okul ile mobil uygulama arasındaki fark ise mobil uygulamanın ara yüzü daha kolay olmasıdır. E okul sistemi sayesinde gerek veliler gerekse öğrenciler eğitime dahil tüm bilgilerini öğrenmektedir. Sistem mobil uygulamada daha da gelişmiştir. Mobil uygulama sayesin de öğrenciler ve veliler bu hizmetten tamamen ücretsiz faydalanmaktadır

UYGULAMA NASIL KULLANILIR?

Aralık 2014 tarihinde uygulamaya giren e okul bilgilendirme sistemi mobil cihazlar tarafından erişim hizmetine açılmıştır. 5.2 MB büyüklüğünde olan uygulama bugüne kadar 500 bin kişi tarafından indirilmiş ve kullanım sağlanmıştır. İnternet üzerinde olduğu gibi mobil uygulama için de yoğunluk söz konusudur. İndirme be kururum aşamalarını gerçekleştirdikten sonra giriş ekranında TC kimlik numarası ve öğrenci numarası ile giriş yapabilirsiniz. Açılan menüde öğrenciye ait bilgiler ve öğrenmek istediğiniz konu seçenekleri bulunur. Sağ tarafta yer alan menüden seçimlerinizi yapabilirsiniz. Özellikle birden fazla öğrenci için öğrenci seçimi bölümünden aynı sistem üzerinden her iki öğrenci içinde bilgi alabilir. 5 ana başlık altın da toplanan öğrencilerim, takvim, öğrenci bilgileri, not bilgileri ve duyurular kısmından dilediğiniz elementlere giriş yapabilirsiniz. Seçenekle giriş yapıldıktan sonra detaylı bilgi alabilmek adına menünün ortasına basarak ana ekran penceresini kapatabilirsiniz.

Mobil e okul sayesinde erişim hizmetini daha da kolaylaştırmış uygulama, çeşitli zaman aralıklarında güncellenerek uygulama yüklenen yeni özellikler kullanıma sunulmaktadır. Ücretsiz bir şekilde indirebilir ve öğrencilerinizin eğitim durumlarını takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu