Gezi

Malezya Singapur Turu Gezi Rotam Asya

Malezya-Singapur Turu Gezi Rotam (Asya)
Modern yaşamıyla turistlerin yabancılık çekmediğini bir ülke Malezya’dır. Dünyaca ünlüne markaların bulunduğu, gökdelenler arasında kaybolacağınız şehri Kuala Lumpur, serin bir iklime sahip olan Cameron Highlands, Planlama olarak Bodrum’a benzeyen ama kırmızı renklerle bezenmiş evleri olan Melaka, Çin mahalleleriyle meşhur olan Penang ve büyüleyici adalara sahip olan Langkawi adası gezinizi taçlandıracak.
Ekonomik gezinti için Malezya
Diğer tatil ülkelerine kıyasla Malezya, ekonomik olarak tercih edebileceğiniz yerlerden biri. Yağmur ormanlarının içerisindeki dağlar ve tarihi miraslar size maceralarla dolu bir tatil sunuyor. Yıl boyunca sıcak bir hava sunan bu ülke gündüzleri genel olarak 30 – 32 derece arasında, geceleri 20-22 derece arasında olup serinliği hissettirmekte. Asya’da bulunmasından dolayı sıklıkla yağmur yağan Malezya’da neredeyse her köşe başında bulunan marketlerden tek kullanıma sahip olan yağmurluklardan alarak önlem alabilirsiniz. Gezintinizde Asya’nın dini ritüellerini görmek, tapınakları gezmek istiyorsanız uzun bir elbise – pantolon ve uzun kollu giysiler giymelisiniz. Yağmur ormanlarında uygun bir fiyata gezebilir, trekking ve orman yürüyüşü yapabilirsiniz. Bunun için gezinize başlamadan evvel yanınıza spor ayakkabılarınızı alabilirsiniz.
Güney Doğu Asya’nın Kalbi: Singapur
Güney Doğu Asya’nın en önemli merkezlerinden birisi olan Singapur, küçük bir devlet şehrinin neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Ülkedeki turist sayısı her geçen gün artması yerlilerin en önemli gelir kaynağı olmasını sağlıyor.
Singapur’da Nereleri Gezebilirsiniz
Geleneklerine bağlı olan Singapur modern kültürle birlikte bezenince ortaya hayranlık uyandıran güzellikte bir ülke çıkıyor. Ekonomik olarak sıkıntı yaşamayacağız bir ülke olan Singapur’da gezmek istediğiniz yerlere metro ile gitmek mümkün. Dünyanın en iyi otellerinden Marina Bay’ı ziyaret edebilir, Nehir kenarında yemek yemek isteyenler için Clarke Quay’ı tercih edebilir, Çin kültürünü Singapur’da da yaşamak için Chinatown şehrine gidebilirsiniz. Asya’da gezinize doyamayacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu