Blog

Lösemiye İyi Gelen Yiyecekler

Lösemi denildiği zaman aklınıza birçok hikaye ve farklı tablolar gelebilir. Her insanın bağışıklık sistemine göre farklı etkileri gösteren ve erken fark edildiğinde daha kolay tedavi edilen bu hastalık için, alternatif tedavi yöntemlerine de doktor kontrolünde başvurulabilir. Böylece ilaçlı ve diğer tedavi yöntemlerinin yanı sıra, lösemiye iyi gelen yiyecekler ilgili de bilgi sahibi olmanızın sizin için faydalı olacağını görebilirsiniz. Peki ya nedir bu yiyecek grupları diyorsanız, işte sizinle bu bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Havuç iyileştirici etkisi

Hayatımızda en çok tükettiğimiz besinlerden birisi olan havuç, lösemiye iyi gelmektedir. Havuç suyunun veya doğrudan tüketilmesinin faydalarını böylece görebilirsiniz. Bol miktarda şeker bulunduğu için bu yönde rahatsızlığı olan kişilerin dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Aynı zamanda lösemi dışında diğer kanser türlerinde de iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Doktorlara danışarak tüketmeye başlamalı ve lösemi tedavisinde tercih etmelisiniz.

Zerdeçal faydaları

Vücudumuzun işleyişi gereği hücrelerin görevlerinin dışına çıkması durumunda, bunları engellemektedir. Aynı zamanda löseminin tedavisi için kullanılan bitkilerden birisidir. Bunun yaında diğer hastalıklarla savaşınızda da sizlere destek olacaktır.

Rezene düzenli tüketilmeli

Eğer düzenli bir şekilde ve doktorların tavsiye edeceği miktarlarda tüketirseniz, çok faydalı olacağını görebilirsiniz. Ağrıların ve şişliklerin azaltılmasında da etkili olacağı görülecektir. Aynı zamanda kanser ilaçlarının yapımında da kullanılan bir bitkidir. En yaygın olarak tüketilme biçimi ise çaylarının demlenmesidir.

Biberiye tüketmeyi tercih etmelisiniz

Vücudunuzdaki mikropların yok edilmesinde etkilidir. Bu nedenden dolayı ve mikroplardan kaynaklı hastalıklarla savaşmanızı sağlamaktadır. Enfeksiyon kapmanızın önüne geçmekte olan bir bitki olduğunu söyleyebiliriz.

Fesleğen tüketmek faydalıdır

Kokusu ile sizlerin de hoşuna giden bu bitki, aynı zamanda kan hücrelerinin azalması durumunda devreye gitmektedir. Kanser yüzünden görülen bu durumun etkisini yok ederek, hücreleri artırmaktadır.

Kuşkonmaz sayesinde iyileşin

Hücrelerin düzenlenmesinde etkisini göreceğiniz bir bitkidir. Kan üretimini artırdığı için tercih edilmelidir. Uzmanlar tarafından da tavsiye edilmekte olan besinler arasında yer almaktadır. Hücrelerin düzenlenmesindeki katkısını göz ardı etmemek gerekir.

Kudret narı tüketmenin faydası

Doktorların kontrolünde ve başkaca olumsuz etkilenecek bir rahatsızlığınızın olmaması durumunda kudret narını tüketmenizin, kanserin etkilerini hafifleteceğini görebilirsiniz. Faydalı bitkiler arasında bulunmaktadır ve en sağlıklı yiyeceklerden birisidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu