Blog

Lösemi Hastaneleri Hangileridir

Son derece titizlikle davranılması ve tedavi yapılması gereken hastalıklardan birisi lösemidir. Tam donanımlı hastanelerde ve uzman hekimler tarafından tedavi olacak hastaların, hastaneleri seçerken özenli davranmaları gerekmektedir. Hijyenik ve sağlıklı ortamlarda çeşitli tedavi yöntemlerinin uygulanması amacıyla ihtiyaç duyacağınız lösemi hastaneleri hangileridir diye soruyorsanız, işte bu sorunun yanıtını sizlerle hemen paylaşacağız.

Türkiye’de hangi lösemi tedavileri uygulanır?

Türkiye’de uygulanmakta olan lösemi tedavilerinin başında kemoterapi gelmektedir. Bununla birlikte ışın tedavisine ve ilaç tedavilerine yanıt alınıp alınmayacağı sürekli kontrol edilmektedir. Lösemi için uygun görülmesi halinde ilik nakli yapılabilmektedir. Bunun için birinci derece yakınlıklara ve akrabalıklara öncelik verilmektedir. Uygun dokuların bulunmaması halinde ise gönüllü nakil yaptırmak isteyenlerle yasal çerçevede iletişime geçilmektedir. Birinci sınıf lösemi vakalarında gen terapisi adı verilen yöntemlerin de uygulanmakta oldukları görülmektedir.

Türkiye’de lösemi hastanelerinin ortak özelliği nedir?

Temiz ve hijyenik ortamlarda tedavi sunmaları dikkat çekicidir. Hastaların odalarındaki sistemlerin rahatlıkla kullanıldığı görülmektedir. Aynı zamanda strese yer verilmeyen ayrıntıları da barındırmakta oldukları söylenebilir. Profesyonel doktorlar çalışmaktadır ve yüksek eğitim gören kişilerin bu konuda çalışmalar yaptığı görülmektedir. Üstelik batı’ya göre daha ucuz fiyatlarla tedavi görmek mümkündür. Dış ülkelerden ülkemize gelerek kan kanseri tedavisi olmak isteyenler için ulaşım şartları son derece uygundur.

Türkiye’de lösemi hastaneleri hangileridir?

l Medical Park Hastaneleri
Türkiye’nin en büyük hastaneler grubundan birisi olan medical park hastaneleri bu konuda son derece uygundur. Organ nakli sayılarında da ilk sıralarda yer alırlar ve büyük oranda başarı elde etmektedirler. Onkoloji ünitelerinde yenilikçi teknikleri kullanarak, memnun edici sonuçların alınmasına zemin hazırlamaktadırlar.

l Anadolu medical center
Lösemi tedavisinde uzmanlaşmış olan diğer hastanelerden birisi de Anadolu Medical center olarak karşımıza çıkar. Yenilikçi ekipmanları ile ön plandadırlar. Her hastaya özenli davranmaktadırlar ve bununla ilgili olarak gerekli eğitimleri alan personelleri ile çalışmaktadırlar.

Kan kanseri tedavisi nasıl planlanır?

Hastanın yaşına ve fiziksel uygunluğuna göre tespitler yapılmaktadır. Geçmişte hangi tedavileri aldığı da incelenmektedir. Ailede daha önce yaşanan rahatsızlıklar ön planda tutulmaktadır. Kan kanserinin türüne ve evresine göre gerekli tedavi yöntemleri planlanmaktadır. Buna göre uzmanlaşmış olan hastaneleri ve deneyim sahibi olan doktorları seçmek öncelikli olmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu