Blog

Labioplasti Nedir

Labioplasti Nedir

Kadınlarda genital bölge estetiği anlamına gelen labioplasti, fiziksel ve ruhsal bir sorun haline gelebilen büyük ve şekil olarak kötü görünüme sahip olan cinsel organın estetik ameliyat ile normal görünümüne getirilmesidir.
Kadınların cinsel organlarında bulunan dış dudakların doğuştan, doğum sonrası ve ya bazen her hangi bir sebep olmaksızın büyüyüp, formunu kaybetmesiyle oluşan hem görünüm, hem de temizlik ve cinsel ilişkide ağrılı birleşmeler gibi sorunlara sebep olan bu rahatsızlık uzman bir estetik cerrah tarafından ortalama 30 ve ya 45 dakika içerisinde lokal anestezi ile düzeltilebilmektedir.

Operasyonun her hangi bir riski yoktur. Bu operasyonlarda ilave olarak doğum yırtığı, vajina daraltma, kızlık zarı gibi bir çok işlemde yapılabilmektedir. Bunun Sonrasında da hiçbir sıkıntısı yaşanmamaktadır..

Labioplasti ameliyatında önemli bir nokta da dudakların küçültülerek estetik bir hale getirilmesinin yanı sıra, klitorise de aynı şekilde küçültme işlemi yapılması gerekliliğidir. Çünkü normal ölçülerde şekil verilen dudaklara oranla klitoriste bırakılmış fazladan deri, cinsel birleşmelerde ve temizlik, estetik konularında sorun yaratmaktadır.

Ameliyattan yürüyerek çıkıldığı ve bir gün sonra duş alınabildiği düşünülür ise, basit ve ağrısız bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle ameliyattan dört hafta sonra cinsel ilişki yaşanabilmektedir. Öncesinde yapılan ilişkide öperasyon yapılan yerin tam kaynamadığı için tekrardan eski haline gelebilir. Bu yüzden ameliyattan sonra 1 ay beklemek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu