Blog

Kuveyt Türk Banka Kartı Şifresi Öğrenme

Kuveyt Türk Banka Kartı Şifresi Öğrenme

Türkiye’de katılım bankacılığı alanında hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılık yol haritasıyla geniş bir müşteri ağına ulaşıyor. Finansman desteği, EFT ve havale ücretleri, internet bankacılığı güvenilirliği ve özellikle İslami usullere göre çalışması nedeniyle Kuveyt Türk Katılım Bankası, alanında ön planda yer alıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Hesap Açtırma

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda hesap açtırmak için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile herhangi bir şubeye gidilmesi gerekiyor. Şubedeki müşteri temsilcisine yapılan başvurudan sonra genel bir sözleşme imzalanıyor. Hesap, ürün ve hizmetler hakkında genel bilgi veriliyor. Bu aşamadan sonra hesap sahibi kendisi için uygun olan ürün ve hizmetleri alabiliyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda hesap açtırırken müşteriden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Aynı şekilde bireysel müşterilere hesap işletim ücreti de uygulanmıyor. Her hesap sahibine banka kartı 5 dakika içerisinde üretilerek teslim ediliyor.

Kuveyt Türk Banka Kartı Şifresi Oluşturma

Kuveyt Türk banka kartının şubede üretilmesi nedeniyle şifre telefon yoluyla alınabiliyor. Bankanın 444 0 123 numaralı müşteri hizmetlerinin aranması gerekiyor. Sonra ilk olarak 1, yine çıkan menüde 1 tuşlanarak şifre oluşturma bölümüne ulaşılabiliyor. Şifre oluşturma bölümünde yine 1 rakamının tuşlanması gerekiyor. Eğer şifre değişikliği yapılacaksa 2 rakamı tuşlanabiliyor. Bu adımların hepsi yapıldıktan sonra telefonun rakamlarından şifre tuşlanıyor. Son aşamada da onay verildikten sonra Kuveyt Türk banka kartının şifresi oluşturuluyor.

Kuveyt Türk Banka Kartının Avantajları Nedir?

Kuveyt Türk banka kartını kullanan hesap sahipleri kartların altın hesap olması durumunda altın puan kazanabiliyor. Bunun gerçekleşmesi için hesaplar aktif ve para akışının olması gerekiyor. Yine alışverişlerde Kuveyt Türk banka kartının tercih edilmesi de altın puanda kazanmak için bir başka imkân olarak bulunuyor. Banka kartının kaybolması veya çalınması durumunda Kuveyt Türk kısa sürede kart iptal işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu pratik işlem hesap sahibinin herhangi bir mağduriyet yaşamasını da önlüyor. Kartın kaybolması veya çalınması durumunda herhangi bir şubeye giderek kart ücretsiz olarak çıkartılabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu