Blog

Kulak Memesi Estetiği

Günümüzde, estetik operasyonlar oldukça çeşitlenmiştir. Tıbbi-teknolojik gelişmelerin bu çeşitlilikteki payı büyüktür. Kulak memesi estetiği, sık yapılan estetik türlerinden birisidir. İstisnai durumlar haricinde, genç ve güzel görünmek isteyenlerin tercihidir.

Kulak memesi estetiği, kulaktaki şekil bozukluklarının onarılması için uygulanmaktadır. Bazı sebeplere bağlı olarak oluşan deformasyonlar da, kulak memesi estetiği yaptırılmasının nedenlerindendir. Kulak memesi, kulağın estetik bütünlüğünü sağlayan kısmı olduğu gibi, sesi toplamaya yardımcı olma görevi vardır. Çok ağır küpeler takmaya veya kazalara bağlı olarak sarkabilir, yırtılabilir. Bazı durumlarda ise, estetik açıdan kötü görünüme sebep olacak kadar büyük olabilir. Kulak memesi estetiği, tüm bu olumsuzlukların düzeltilmesi için uygulanmaktadır.

Kulak Memesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak memesi estetiği, lokal anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon sırasında hasta, herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Bu nedenle, rahat yapılan bir ameliyattır. Tek seansta yapılan kulak memesi estetiği operasyonu 1-1,5 saat arasında bitirilmektedir. İşlem, simetrik uyum açısından dikkatle yapılmakta, iki kulak memesine de aynı işlem aynı ebatlarda uygulanmaktadır.

Kulak memesi estetiği sonrası iz kalır mı?

Operasyon sonrası, sadece ilk birkaç gün belirgin bir iz olmaktadır. Bu da, ameliyatın etkisindendir. Yavaş yavaş iyileşme süreci tamamlandıktan sonra, yani operasyon üzerinden yaklaşık dört ay geçtikten sonra, kulak memesinde belirgin bir iz kalmayacaktır. Herkesin yapısı farklı olduğu için bazı kişilerin iyileşme süreci kısa bazı kişilerin ki ise uzun sürmektedir. Hastaların çoğunda, belirtilen sürede hiçbir iz kalmamakla birlikte bazılarında hafif bir iz kalabilir ama kesinlikle dikkatli bir şekilde bakılmadığı sürece belli olmaz.

Kulak Memesi Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Operasyon, koşullara uygun ameliyathane ortamında 1,5 saatte tamamlandığı ve lokal anestezi tekniğiyle uygulandığı için hasta operasyon sonrası anında eski yaşamına dönebilmekte, kontrollerini düzenli olarak yaptırdığı takdirde iş, özel ve sosyal yaşamında hiçbir aksama olmamaktadır.

Giderek popüler hale gelen kulak memesi estetiğinin fiyatları ise, belirli aralıklarda değişmektedir. Beraberinde kulağa uygulanacak farklı operasyonlar varsa, fiyatlar daha farklı olmaktadır. Tedavi için tercih edilen kliniğin hizmet kalitesi de, fiyatların belirlenmesinde bir etkendir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu