Blog

Kulak Memesi Altında Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Bayanların estetik açıdan güzel görünmek amacıyla takı gibi objeleri kullandıkları ve bunun için de deldirdikleri kulak memesinin altında meydana gelen şişliğin belirtilerini, tedavisini ve ne anlama gelebileceğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Zamanında tedbir almanız halinde iyileşip iyileşmeyeceğine değineceğimiz bu rahatsızlığın, ileri evlerinde daha ciddi problemleri ortaya koyup koymayacağına da değinmiş olacağız.

KULAK MEMESİ ALTINDA ŞİŞLİK NEDENLERİ NELERDİR?

Pek çok nedenden dolayı oluşabilecek olan kulak memesi altındaki şişliklerin oluşumu ile ilgili sizlere bazı detayları aktarmak istiyoruz.

l Bağışık sisteminizde meydana gelen zayıflıktan ötürü mikroplara karşı dirençsiz bir hale geldiğinizde oluşabilecek olan rahatsızlıklardan birisidir.
l Vücudunuzun başka bir yerinde meydana gelen enfeksiyonlar varsa, bu durumda lenf bezleri tepki verecektir ve savunmaya geçecektir. Bu da şişliğin oluşmasına neden olacak faktörler arasında bulunacaktır.
l Küçük parçalı şişliklere neden olan yağ bezeleri de bu faktörler arasında yer almaktadır. Her ne kadar zararsız olsalar da, vücuttan çeşitli yöntemlerle alınması gerekmektedir. Korkulacak bir durum olmasa da doktor kontrolünde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
l Kulak memesi altındaki şişliklerin nedenleri arasında kanser riskinin çok olmasa da, bir ihtimal olabileceğini göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bu nedenle de en kısa sürede muayene olmayı ihmal etmemeniz son derece mühimdir. Çünkü böyle bir durumda tedaviye bir an önce başlamanız gerekmektedir. Sizlere kulak memesi altındaki şişliğin tedavisi ile ilgili önemli detayları aktarmak istiyoruz. Hangi durumlarda tedavisinin mümkün olduğunu böylece görebileceksiniz.
KULAK MEMESİ ALTINDA ŞİŞLİK TEDAVİ EDİLİR Mİ?

Yukarıda oluşum nedenlerini inceleyebileceğiniz kulak memesi altındaki şişliklerinin tedavisinin de bu maddelere göre uygulanacağını unutmamanız gerekmektedir. Her bir nedenin farklı bir tedavi yöntemi bulunabilmektedir ve uzman doktorlar tarafından öncelikle tespitlerinin yapılması önemlidir. Sizler için de son derece değerli olacak bu adımları atmaya başladığınızda, erken teşhisin önemini fark edeceksiniz. Hafife almadan ve ihmal etmeden bir an önce uzman bir KBB doktoru ile görüşerek, kulak memesi altındaki şişliklerin tedavisi için sizleri en uygun alanlara yönlendirmelerini sağlayabilirsiniz.

Enfeksiyondan kaynaklı olması halinde ilaçlarla tedavi altına alınan ve kontrol edilen bu sorun karşısında yağ bezelerinin ise şırınga gibi yöntemlerle çekilmesi neticesinde en iyi tedaviler uygulanmaktadır. Kanser gibi durumlarda ise daha farklı yöntemlerle bu sorunların üstesinden gelmeniz ve aşabilmeniz için gerekli tedbirler alınacaktır. İşte sizler de bu doğrultuda bilinçli bir şekilde hareket ettiğinizde, kulak memesi altındaki şişliklerden daha sorunsuz bir şekilde kurtulmayı başarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu