Blog

Kulak Akupunktur Noktaları

Kulak Akupunkturu Nedir?

Kulak akupunkturu, elktronörolojik ölçümler yapıldıktan ve patolojik sinyal veren noktalar belirlendikten sonra, bu belirlenen noktalara uygulanan alternatif bir tedavi tenkiğidir. Kilo verdirme, sırt ağrısı, ekleme ağrısı ve baş ağrısını dindirme ile , kalp hastalıklarını tedavi etme amaçlı olarak uygulanan kulak akupunkturu, etkili sonuç alınması açısından gelişigüzel yapılmamakta, özellikle belirlenen noktalara uygulanmaktadır.

Kulak Akupunktur Noktaları

Kulak akupunktur noktaları, uygulama sebebine göre belirlenmektedir.

1)Sırt ve omuz ağrıları için kulak akupunktur noktası, kulağın en üst bölümüdür. Bir mandal yardımıyla bu bölgeye belirli bir süre baskı uygulamak, omuz ve sırt ağrıları açısından rahatlama sağlar.

2)İç organlarda ağrı hemen herkesin başına gelen bir sağlık sorunudur. Kulak akupunkturu, iç organlardaki ağrı için tedavi edici bir tekniktir. Noktası ise, sırt ve omuz ağrıları için akupunktur uygulanan noktanın biraz aşağısıdır. Yine mandal yardımıyla bölgeye baskı yapmak, iç organı ağrısı çekenlerin sıkıntısını giderecektir.

3)Kas ve eklem ağrıları için kulak akupunktur noktası, iki numarada bahsettiğimiz noktanın aşağısıdır. Eklem ağrılarından kurtulmak için kulak akupunkturu, uygulanabilecek en iyi tedavi tekniğidir.

4)Boğaz, boyun ve sinüsler için üç numaralı noktanın aşağı kısmı, kulak akupunktur noktası olarak belirlenmiştir. Hastanın kendisini iyi hissetmesini sağlayacak derecede rahatlık hissi verir.

5)Sindirim rahatsızlıkları için, 4 numaralı bölgenin aşağısına kulak akupunkturu uygulanmaktadır. Bu bölgeye, ara ara bir mandalla baskı uygulamak, sindirim rahatsızlıklarını giderir.

6) Kalp ve baş için kulak akupunktur noktası, kulak memesi diye adlandırılan en alt kısımdır. Mandalla bu bölgeye baskı uygulanırsa, kalp ve baş ağrısı giderilebilir.

Kulak akupunkturu, alternatif tedavi teknikleri içerisinde sıklıkla kullanılan tekniklerden birisidir. Özellikle günümüzde, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak daha kolay ve etkili şekilde yapılmaktadır. Üstelik, çeşitli ağrıları dindirmesinden çok, kilo verdirici özelliğinden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Gereken şekillerde uygulandığı takdirde kulak akupunkturu, ağrı ve oberzite tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu