Blog

Kulak Ağrısı İlaçları Nelerdir

Kulak ağrısının çekilmez bir hale dönüşmesinin ardından ilk olarak yapmanız gereken şeylerden birisi de doktora gitmektir. Bu sayede sizlere hangi ilaçları kullanmanız gerektiğinin yanıtını vereceklerdir. Bu yazımızda kulak ağrısı ilaçları nelerdir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağız. Ancak mutlaka bir doktor kontrolünün ardından reçeteli olarak almanız gerekmektedir. Aksi halde kendi kafanıza göre böyle bir uygulamaya kalkışmamalısınız. Aynı zamanda vücudumuzun denge merkezi olan kulaklarımızda meydana gelecek daha büyük hasarların, tüm dengemizi kaçıracağını unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle de kulak ağrısı ilaçları hakkında fikir sahibi olabilir, ancak uygulama kısmına kendi kafanıza göre geçmemeniz gerektiğinin bilincinde olmalısınız.

Kulak damlaları ile kulak ağrısı tedavisi

Kulakların enfeksiyon kapması halinde veya alerjik sebeplerden ötürü rahatsızlanması durumunda kullanabileceğiniz iltihap giderici olan damlalar arasında bazı önemli ilaçlar bulunmaktadır. Onadron Simple, Dekort, Cebedex gibi isimleri taşımakta olan kulak damlalarının ortak özellikleri bulunmaktadır. Bu da yukarıda bahsettiğimiz gibi iltihap durumlarında kulaklara iyi gelmektedir. Eğer kaşıntı veya ağrı gibi şikayetler oluyorsa, bu durumda doktorunuza danışarak kullanabileceğiniz ilaçlar arasında yer aldığını görebilirsiniz.

Diğer tedavi yöntemleri ile kulak ağrılarına son

Ayrıca bazı tedavi yöntemlerini uygulamanızın da faydası olacaktır. Ağırlıklı olarak bitkisel tedavilere yönlenebileceğiniz bir dönemdir. Hamamelis adımı taşımakta olan bitkinin yağı ile karıştıracağınız kantaron yağı etkisini hissedebilirsiniz. Çocuklarınızın kulağını bu karışımla silmeniz etkili olacaktır. Bununla birlikte yutkunma sırasında oluşuyorsa, papatya çayının etkisini yaşamanız gerekmektedir.

Kulağın alt kısımlarındaki ağrılı bölgelerde ise Bach çiçeğinin kremini sürmeniz faydalı olacaktır. Böylece enfeksiyonun daha az seviyelere ineceğini görebilirsiniz. Bitki çaylarının ve doktorların önereceği çeşitli kremlerin de etkilerini görmek amacıyla hemen harekete geçebilirsiniz. Daha çok C vitamini ile çinko ağırlıklı olarak beslendiğinizde bu tür sorunların da üstesinden gelmiş olacaksınız. Doğal tedavi yöntemleri ve çeşitli ilaçların etkisiyle de aşabileceğiniz problemler arasında yer alan kulak ağrılarına karşı bu ilaçlar etkili olacaktır.

Kulak ağrısı çeken kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri amacıyla sıcak veya soğuk uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Şikayetlere göre değişecek olan bu uygulamalar hakkında en doğru bilgiyi uzman kişiler vereceklerdir. Sıcak uygulamalarda tıkanmayı artırmamaya özen göstermelisiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu