Ekonomi

Kredi Red 09 Nedir

Kredi Red 09 Nedir?

Bankalara yapmış olduğunuz kredi başvurularının kabul edilmemesine neden olan bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler bankalar tarafından çeşitli isimlerle simgelendirilir. Kredi başvuruları reddedilen kişiler, bankalar tarafından açıklanan kredi red 09, kredi red 11 gibi ifadeleri görebilmektedir.

Kredi red 09 gibi bir ifade ile karşılaşan kişinin kredi başvurusunun reddedilmesinin nedeni, kredi notunun yetersiz olması ile alakalıdır. Yani başvurularınız kredi notunuzun düşük olmasından dolayı reddediliyorsa, kredi red 09 ifadesini görebilirsiniz. Bu tip red cevapları genel olarak kredi notu 0 ile 799 aralığında olan kişiler için gelmektedir. Baktığımız zaman bankalar tarafından en riskli olarak görülen grup da 0 ile 799 aralığında olan gruptur.

Krediyi Nasıl Çekerim?
Kredi red 09 nedeniyle kredi başvurusu kabul edilmeyen kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için iki yol bulunmaktadır. Öncelikle başvurunuz reddedildikten sonra, yapacağınız yeni başvurularda bankaya bir ipotek belirtmeniz.

Şayet bankaya gösterebileceğiniz bir ipotek varsa, kredi notunuzun düşük olması kredi çekmenize engel olmayabilir. Ancak bu durumun yine de bankaların inisiyatifinde olduğunu unutmamak gerekir. Bu yöntemi özellikle kredi notu 800 ile 1500 grubunda olanlar uygulayabilir. 800’ün altındaki kişiler için ise tablo daha da olumsuzdur. Çünkü, bu gruptaki kredi notları bankalar tarafından büyük risk grubunda değerlendirilir.

Kredi red 09 cevabını aldıktan sonra, yapacağınız işlemlerden birisi de kredi notunuzu yukarıya çekmek için uğraşmak olacaktır. Kredi notu, kısa bir süre içerisinde yükselmeyecektir. Bankalar belirli bir süre ödeme düzeni oturttuğunuzu gördükten sonra, kredi notunuzu tekrardan yukarıya çekebilir.

Kredi notunuzu yükseltmek için ise özellikle kredi kartı gibi ürünlere yönelebilirsiniz. Bu tarz ürünlerin geri ödemelerinde belirli bir düzen oturtarak, kredi notunuzun tekrardan yukarı seviyeler çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sonradan yapacağınız başvurularda ise bankalardan kredi red 09 gibi bir cevap çıkması mümkün de olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu