Ekonomi

Kredi Ön Onayı Nedir

Kredi Ön Onayı Nedir?
Kredi, tüketiciler tarafından bankalar aracılığı ile elde ettikleri nakit miktarları olarak adlandırılmaktadır. Kendi içerisinde ihtiyaç bakımından oldukça farklılıklar göstermektedir ve bu da kişilerin ödeme ve talep miktarlarında değişikliklere sebep olacaktır.
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bankalar, gelişen teknolojiden faydalanan en yetkin markalar arasındadır. Bu sebeple kendilerine ulaşmak isteyen kişilerinde önünü açmakta sınır tanımamaktadırlar. İlk etapta birebir ilişkiler sağlanırken; zaman içerisine farklı yollar meydana gelmiştir. Bunda en büyük etken internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı kullanan kişiler, bireysel hesapları ile giriş sağlayabilir, arkasından form ve başvuru talebinde bulunarak işlem yapmaya başlayabilirler.
Burada önemli etkenler içerisinde kişinin gelirine bağlı olarak talep ettiği miktar ve geri ödemede ki vade farkı oldukça önemlidir. Kredi tutarı, vade ve kişisel bilgilerin girildikten sonraki aşamada sadece bireylere kredilerin onaylanıp onaylanmadığını; onaylanma durumunda ise ne kadar miktarın onaylandığını bildiren SMS iletilmektedir. Bu durum kredi ön onayı olarak adlandırılır ve işlem bundan sonrasında başlar.
Kredi Onaylanması Nedir?
Tüm başvuru süreçleri ve bilgilendirme aşamaları Kredi Ön Onay olarak adlandırılmaktadır. Ön onayın alınması durumunda kişi ya banka tarafından aranmaktadır, ya da şubelere giderek gerekli işlemleri başlatmalıdır. Ön onay sonrasında ki aşamada kredinin onaylanması olarak adlandırılmaktadır. konut ve bireysel krediler de aşamalar birbirinden farklı hareket etmektedirler, konut kredisinde ön onay sonrasında işin içine ekspertiz girerek, kredinin tam anlamı ile onaylanması ya da reddedilmesinde aktif rol oynar.
Kredi Onayı İçin Evraklar Nelerdir?
Başvuru süresinde ki kredi işlemlerinde zaman zaman evraklar istenilmektedir. Burada ki en büyük evrak nüfus cüzdanını oluşturmaktadır. Nüfus cüzdanı sonrasında ise; kişinin meslek gurubunu temsil eden evrak var ise evrak, gelir belgesi, üzerinde mevcut bulunan şirket ya da farklı bilgiler mevcutsa bu belgelerin verilmesi gereklidir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu