Ekonomi

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi

Kredi kartı ile yapılan harcamaların ödeme tarihini ve kredi kartınızın fatura kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Genellikle kredi kartları temin edilmeden önce hesap kesim tarihleri bankalar tarafından belirlendiğinden, kullanıcılar için maaş günü ve ödeme günleri birbirinden farklılık gösterdiği için ödemeler sorun teşkil edebiliyor. Bu durumun önlenmesi için bankalar müşterilerine hesap kesim tarihlerini kendilerinin belirlemesi hizmetini veriyor.

Mobil Uygulama
Eğer kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın bir mobil uygulaması mevcut ise bu uygulamadan “Kredi Kartı İşlemleri” bölümüne girerek hesap kesim tarihinizi değiştirebilir, kredi kartınızla ilgili daha birçok işlemi yapma imkanı sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem ile hesap kesim tarihi değişikliği yapmak için müşteri numaranıza ihtiyaç duyabilir ya da birkaç kişisel soruya tabi tutulabilirsiniz. Bu yöntem en basit olanıdır, birkaç soruyu cevapladıktan sonra uygulama şifresi belirler, kredi kartınız ve diğer banka hesaplarınızla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Yöntemler
Eğer bankanızın sağladığı bir mobil uygulama yok ise, bankanızın internet bankacılığı sisteminden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için gerekli olan müşteri numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi bilmektir. Eğer bilmiyorsanız, bankanızı arayarak, kişisel bilgilerinizi teyit ettikten sonra internet bankacılığı şifrenizi alabilir, müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu yöntem size uygun değilse, banka şubesini ziyaret ederek hesap kesim tarihi değişikliği talebinde bulunabilir ya da bankanızın müşterileri ile iletişimi sağlamak ve sürdürmek amacıyla kullandığı e-posta adresine, kimlik fotokopinizi de maile eklemekle birlikte bir dilekçe yazarak da hesap kesim tarihi değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken husus, dilekçenizi göndereceğiniz mail adresinizin kredi kartı başvurusunda bulunurken bankaya verdiğiniz kişisel bilgiler arasında belirttiğiniz mail adresiniz ile aynı olmasıdır. Mail adresinizi bankada bulunan kişisel bilgilerinizden bağımsızlık gösterdiği takdirde talebiniz dikkate alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu