Ekonomi

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?
Kredi kartı kullanımı çok kolay olan ödeme aracıdır. Fakat konu ödeme tarihine geldiğinde sıkıntı yaşatan kartlardır. Kredi kartı ekstre tarihi borcunuzu ödeyeceğiniz tarihtir. Ödemelerde aksaklık veya sıkıntı yaşıyor iseniz ödeme tarihinizi maaş dönemlerine getirmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Hem harcamalarınız zamanında ödenmiş olacak hem de ödemelerde aksaklık olmadığından dolayı kredi notunuz yükseltecek.
Kredi kartı hesap kesim tarihinden 10 gün sonra borcunuzu ödeyebilirsiniz. Her ayın 20’sinde maaşınızı alıyorsanız ve ödemeyi ayın 20’sinde yapmak istiyorsanız hesap kesim tarihini ayın 5’i olarak yapabilirsiniz.
Kredi kartı başvurularınız da hesap kesim tarihi tarafınızca belirlenir. Eğer belirlediğiniz hesap kesim tarihi size zorluk yaratıyor ise gününü değiştirebilirsiniz. Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme konusunda kullandığınız kredi kartına ait bankanın çağrı merkezinden, şubeden veya internet bankacılığından bilgi alıp ekstre değişimi yapabilirsiniz. Yılda 3 defa kredi kartı ekstre tarihini değiştirebilirsiniz.
İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?
Kredi kartı ödeme dönemlerinde çok sıkışıyorsunuz ve bankanızın şubesine gidecek vaktiniz yok ve işinizi halletmek istiyorsunuz. Peki internet bankacılığı ile “Kredi kartı ekstre tarihi nasıl değiştirilir?”
Kredi kartınıza ait olduğu bankanın şubesine gitmeden evde veya ofiste kolayca kartınızın ekstre tarihi değiştirebilirsiniz. Bankanın internet bankacılığından ‘’Kartlarım’’ veya ‘’Kredi kartı’’ menüsünden hesap kesim tarihi değiştirme alanından tarihi değiştirebilirsiniz. İşlem onaylandıktan sonra güncellenir ve artık kredi kartı ekstreniz belirlediğiniz tarih olur.
Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değişikliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Öncelikle bankanızdan aldığınız kredi kartınızın 1 yıl içerisinde hesap ekstre tarihini en fazla üç defa değiştirebilirsiniz. Ekstre tarihi değişikliğini peş peşe üç defa yapamazsınız. Değişikliklerin yapılması için en az bir ekstre geçmesi gerekir.
Bir diğer konu ise değişiklik yaptığınız dönemdeki harcamalardır. Eğer nakit avans kullanmış iseniz bu konuda dikkat etmelisiniz. Örnek olarak 100TL nakit avans ödemeniz olduğunu düşünelim ayın 1’inde ödemelisiniz. Siz ekstrenizi 10 gün ileriye aldığınız da gecikme faizi işlenecektir ve bu husus alışverişlerinizde de geçerlidir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu