Kralın Yazlık Şehri Hua Hin

Tayland körfezinin batı kısmında bulunan Hua Hin kasabası Tayland’ın en eski yerleşim yerlerinden de birisidir. Huan Hin kasabası 1920 yılında yapılan tiren yolu çalışmasında kraliyet ailesinin ilgisini çekmesi sonucunda bölge giderek ünlenmeye başlamıştır. Huan Hin kasabası 1970 yıllarına kadar ülkenin en gözde tatil bölgelerinden birisi halini almıştır.

Daha sonraları Phuket, Ko Samet ve Chang gibi diğer adaların keşfedilmesiyle birlikte talepte giderek azalmıştır. Buna rağmen halen oldukça gözde olan tatil kasabası Tayland tan ve dünyanın birçok bölgesinden turistler çekmektedir. Günümüzde ise ada okyanus kıyısı boyunca uzanan rezidanslar, oteller, restorant ve eğlence mekânlarıyla ziyaretçilerine keyifli bir tatil geçirmelerini sağlayan bir bölge haline gelmiştir.

Huan Hin Şehri

Huan Hin şehrinin 5 kilometre uzunluğa sahip beyaz kumsallardan oluşan harika bir sahili bulunmaktadır. Tatil bölgelerinde sorulan en sık sorulardan biri olan yemek çeşitleri eğer deniz ürünleri yemesini sevmekteyseniz Huan Hin adası sizlere bu yönde sayısız seçenek sunmaktadır. Tayland’ın diğer tatil bölgelerine göre karşılaştırdığımız zaman fiyatlar diğer bölgelere göre oldukça pahalıdır.
Şehri uzaktan gözlemlediğiniz zaman kasabanın sahil şeridi boyunca oteller, restoranlar, masaj salonları ve birçok eğlence mekânlarından oluşmaktadır. Huan Hin şehrin deki bütün hayat turizm üzerine kurulmuştur. Huan Hin şehrine tatil veya iş amaçlı gittiğiniz zaman kalabileceğiniz birçok otel seçeneği bulunmaktadır. Huan Hin şehrin de yapa bileceğiniz bazı etkinlikler de şunlardır: Golf, go kart, deniz sporları, masaj, bisiklet turu, fil safarisi ve balık avına çıkmak gibi birçok seçenek bulun maktadır. Huan Hin şehrinin en ünlü mekânlarından biri olan oldukça büyük bir gece marketi bulunmaktadır. Bu markette dilediğiniz birçok şeyi bulabilir ve uygun fiyata hediyelik eşya bula bilirsiniz.