Khersona Nasıl Gidilir Avrupa

Kherson’a Nasıl Gidilir? (Avrupa)
Kherson Ukrayna’nın güneyinde, 1778 yılında koruyucu bir kale olarak Grigori Potemkin tarafından kurulmuş bir şehirdir. Kuruluş tarihinden de anlayacağımız üzere şehir oldukça gençtir. Kherson şehrinin coğrafi konumu turistlerin rotasında sıkça yer almasında etkili olmuştur. Şehir Dinyeper Nehri’nin sağ yakasında konumlanmıştır. Ukrayna da en önemli liman ve en büyük nehir limanı bu şehirdedir. Şehrin coğrafi konumu sebebiyle ağırlıklı olarak Ukraynalıların yaşadığı kherson’da 115 farklı etnik kökenden insan bulunmaktadır. Durum böyle olunca da dini inançlara uygun olan farklı farklı ibadethaneler bulunur.
Kherson’da Ne Yapılmalıdır?
Şehrin geniş bir alana kurulması sebebiyle hiçbir zaman kalabalık içinde bulmuyorsunuz kendinizi. Bu şehir merkezinde de geçerli. Şehrin tüm bürokrasinin bulunduğu en önemli merkez olarak bilinen Ushakova caddesini ziyaret etmeden de olmaz. Bunula birlikte suvorova caddesi de hareketin en yoğun olduğu alışveriş caddesi. Bunların dışında ben şehir merkezinde gezmek istemiyorum, doğayla iç içe olmak istiyorum derseniz Dinyeper nehrini ziyaret edebilir, yat turlarına katılabilirsiniz. Oleshkovsky Kumulu diğer adıyla Kherson Çölü Avrupa da bulunan en büyük çöl konumunda.
Şehrin gece hayatına bakacak olursak alkol fiyatları Türkiye ye göre oldukça ucuz. Kentin en bilinen gece mekanı Amigo ve Zefirdir. Gece kulüplerinde ve şehrin genelinde erkek nüfusu azınlıktadır. İstanbul’dan Ukrayna’ya uçak ile seyahat etmek yaklaşık olarak 1 saat 5 dakika sürmektedir. Kherson’da havalimanı bulunmakta birlikte Türkiye’den de bu şehre direk uçuşlarımız mevcuttur. Kherson’a direk gitmek yerine Ukrayna’nın başka bir şehrinden otobüs veya tren aracılığıyla da ulaşım sağlanabilir. Kherson’ da toplu taşıma araçları da düzenli bir şekilde planlanmıştır. Bu araçlar 06:00 ve 01:00 arasında hizmet vermektedir. Toplu taşıma araçlarının ücretleri şehirdeki diğer çoğu şey gibi oldukça ucuzdur.