Blog

Kepçe Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Hem doğumsal, hem de sonradan gerçekleşebilecek olan kulak hasarları arasında kepçe kulak görünümü bulunmaktadır. Bu insanların alaycı bakışlarına maruz kalmanın psikolojik olarak kötü etkilerini yaşamanıza neden olan durumlardan birisi şeklinde görülebilmektedir. Bu kişilerin sayısı bir hayli fazladır ve buna göre de kepçe kulak estetiği için KBB uzmanları başta olmak üzere estetik alanında da başarılı operasyon yapan uzmanlar harekete geçmektedirler. İşte sizlere bu yazımızda kepçe kulak estetiği hakkında detaylı bilgileri aktararak, bu uygulamaların nasıl yapıldığına değinmek istiyoruz.

Kulak kepçesi ameliyatı nasıl yapılır?

Çocuklarda genel anestezi ile 15 yaşının üstündeki kişilerde ise lokal anestezi ile yapılmakta olan bir ameliyat şeklinde aktarılmaktadır. Çocuklarda uygulanmakta olan bu tedavinin hemen ardından normal yaşantısına dönmesi sağlanabilmektedir. Kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir ve birbirinden farklı teknikleri bulunmaktadır. Kıkırdak yapıda meydana gelen bu olayın karşısında doğru şekli vermek son derece önemlidir. Bu nedenle de şeklinin bozulmamasına özen gösterilmektedir. Kulak arkasına atılmakta olan kesilerden düzeltilmektedir. Daha sonra ise kulağın son halinde kalabilmesi adına kalıcı ve dayanıklı olan dikişlerle işlem yapılmaktadır.

Kulak kepçesi ameliyatı sonrasında neler yapılmalıdır?

Kulak kepçesi ameliyatını olduktan sonra kişilerin yaşamlarında dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi yüksekte yatmaları gerektiğidir. Üstelik sırt üstü bir vaziyette yatmaları son derece önemlidir. Spordan ve ağır yük taşımaktan bir süre uzaklaşmaları gerekmektedir. Sonuçların daha iyi belli olması adına birkaç ay beklemelidir. Şişlik ve kızarıklık oluşması halinde sporcu bandını kullanarak koruması önemlidir. Yaz aylarında bu ameliyatı olan kişilerde ise güneş kremi kullanmaları gerekmektedir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı yapılır mı?

Kulaklarında deformasyonun fazla oluşmadığı kişiler, iple kepçe kulak ameliyatını tercih etmektedirler. Daha çok çocuklarda kullanılan bu yöntemle birlikte kulakların düzeltilmesi hedeflenmektedir. Ancak kesin sonuç alabilmek için ameliyatlı yöntemlerin daha etkili olduğu söylenebilmektedir. Psikolojik sorunların üstesinden gelmek isteyenlerin, kepçe kulak operasyonları ile ilgili en iyi ve detaylı bilgileri almak amacıyla uzman bir KBB doktoruna görünmeleri gerekecektir. Bu da en iyi yönlendirmelerle sonuca ulaşılmasında etkili olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu