Blog

Kepçe Kulak Bandı Kullanımı ve Faydaları

Adından da anlaşılacağı gibi kepçe kulak yapısına sahip olan kişilerin, gerekli tedavi yöntemlerinden olan ameliyat uygulamasını yaptırmalarının ardından kullanacakları kepçe kulak bandı ile ilgili bazı bilgileri aktarmak istiyoruz. Buna göre size hangi faydalarının olacağını ve kullanımının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini de görmüş olacakınız. Bu konuda detaylı bir şekilde bilgileri aktaracağız ve nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını da sizlerle paylaşacağız.

KEPÇE KULAĞI GİZLEMEK AMACIYLA

Bazı kişilerin herhangi bir operasyon yaptırmadan, yalnızca gizlemek amaçlı kullandığı görülmektedir. Ancak bunun görünüşü değiştirme açısından herhangi bir faydası bulunmamaktadır. Eğer ameliyat olunmuşsa, bu durumda kullanımı da zorunlu hale gelmektedir.

AMELİYATTAN SONRA KORUMA

Kepçe kulak ameliyatı nedeniyle bandajlı bir şekilde bir süre kalan hastanın, darbelerden ve her türlü sorunlardan kurtarması ve koruması amacıyla kepçe kulak bandını kullanması gerekmektedir. Bandajların açılımına kadar bunların durdurulması zorunlu koşulmuştur. Hatta geceleri dahi takması gerektiğinin altı çizilmektedir. Erkekler bu konuda daha çok problem yaşamaktadırlar ve gündüz takmamayı tercih etmektedirler. Ancak bunu telafi etmek amacıyla gece mutlaka kullanmaları gerekir. Bayanların ise gün içerisinde kullandıkları bir aksesuar gibi devam ettikleri görülür. Bu nedenle de herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklarına dair güvenleri vardır.

YENİ HALİNE ADAPTE OLMASI

Kepçe kulak bandının kullanılmasının amaçlarından birisi de, ameliyatın ardından yeni haline adaptasyonunun sağlanmasıdır. Böylece şekil bozukluklarının da önüne geçilecektir. Kepçe kulak operasyonu sırasında işlemler kıkırdaklar üzerine yapılmaktadır ve bunların korunması için kullanılan bir üründür. Sabitleyici özelliğinden dolayı tercih edilmektedir ve kullanımı gaye kolaydır.

KEPÇE KULAK BANDI KULLANIMI

Kolaylıkla takılıp çıkarılabilen yapıya sahiptirler ve uzun süreli tedavilerde dahi rahatlıkla kullanılırlar. Ameliyatın ardından pansuman yapılarak gazlı bezle kapatılan bu kısmın üzerine bant takılmalıdır. Düz olan orta kısmının üste gelmesi sağlanmalıdır. Alın bölgesine yerleştirilir ve bombeli olan kısımla ise kulağın kapanması sağlanacaktır.

ÖZEL BOYLARDA ÜRETİMLER

İki türü bulunmaktadır ve kişilere özel üretimleri bu sayede yapılmaktadır. Çünkü kafa büyüklüğü baz alınarak üretilmektedirler. 2 boyda satın alınabilecek olan bu ürünler sayesinde kepçe kulak ameliyatından sonra hastanın iyileşmesinin de hızlandırıldığı görülecektir.

Sizler de bu operasyonu yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını arıyorsanız, kepçe kulak bandı sayesinde bu yanıtları hemen alabileceksiniz. Kolay kullanılan ve faydası önemli bir noktaya temas eden bu ürün sayesinde beklentilerinizin fazlasıyla karşılanmakta olduğunu da göreceksiniz. Bu sayede daha rahat bir sonucu da elde etmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu