Blog

Kaş ve Kirpik Serumu Faydaları Nelerdir? Kullanımı Nasıldır?

Kadın erkek hemen herkesin kullandığı ürünlerden biri olmaya başlayan kaş ve kirpik serumları pek çok marka tarafından satışa sunuluyor. Her birinin farklı fiyatlarda olması ve farklı içeriklere sahip olmasından dolayı kaş ve kirpik serumu alacak kişilerin kafası karışabiliyor. Kaş ve kirpik bakımı konusunda güçlendirme, gürleştirme ve uzatma görevi yapan bu ürünler pek çok faydayı da beraberinde getiriyor.

l Kaş ve kirpik serumları eğer kaliteli markalardan seçilmişse kirpiklerin dolgunlaştırıcı etkisi sayesinde az görünen kısımların daha çok görünmesini sağlayacaktır.
l Kaşlar için kullanılan serum kaşların daha doğal bir şekilde büyümesini sağladığı gibi zaten var olan kaşların da köklerini güçlendirecektir.
l Kirpiklerde kullanılan serumlar eğer kirpik kısımlarında kaşıntı varsa bu kaşıntıyı ve diğer alerjik durumları ortadan kaldıracaktır.
l Kaşlar ve kirpikler mat bir görünüm yerine daha canlı bir görünüm elde etmek isteyenlerde kaş ve kirpik serumu kullanabilirler.
l Serumların içerisinde yer alan besleyici özler sayesinde kaşlarınız ve kirpikleriniz beslenerek kökten uca kadar kalın bir şekilde büyüyecektir.
l Kısa şekilde çıkan kaş ve kirpikler zaman içerisinde daha da uzun bir hal alarak serumun etkilerini gösterecektir.
l Kaş ve kirpik bakımı için farklı ürünler kullanmak zorunda kalanlar için kaş ve kirpik serumları tek bir ürün haline gelmekte ve kolaylık sağlamaktadır.
Kaş ve Kirpik Serumu Kullanımı

Kaş ve kirpik serumunu kullanırken ilk olarak kaşlarınızın olduğu bölgelere elinizle hafif masajlar yapmanız gerekir. Bu sayede kan akışı hızlanacaktır. Daha sonra pamuk üzerine alacağınız kaş ve kirpik serumunu oval hareketlerle bu bölgeye sürebilirsiniz. Kaş ve kirpik bakımı esnasında kirpik köklerinize de ufak pamuklu çöplerle serumdan kullanabilirsiniz. Ayrıca alacağınız kaş ve kirpik serumu maskara görünümünde olabileceği gibi yanında pamuklu çöpler ile de sunulabilir. Çok fazla serum kullanmak da kaş ve kirpiklerin zararına neden olacağı için az miktarda uygulanmalıdır. Her insanın kaş ve kirpik yapısı birbirinden farklı olduğundan dolayı kullanım süresi de kimi zaman iki hafta kimi zaman ise altı haftayı bulabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu