Blog

Karaciğer Yağlanması İçin Şifalı Bitkiler

Karaciğer Yağlanması İçin Şifalı Bitkiler

Karaciğer yağlanması insanlarda ciddi sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Karaciğer yağlanması gibi bir sorunun zamanında teşhis edilmesinden sonra tedavi süreci hızlı bir şekilde başlamaktadır. Karaciğerinize yapılan testlerin hızlı bir şekilde sonuç bulmasından sonra tahlil sonuçlarını bir doktora göstermeniz son derece iyi olacaktır. Doktor sizin karaciğeriniz hakkında temel problemlerin ne olduğunu anlatacaktır. Daha sonra karaciğer için sağlanan tedavi yönetimi düzenli bir şekilde yapmanızı söyleyecektir.

Karaciğer yağlanmasında kendiniz için yapmanız gereken başlıca durumlar şunlardır;

1. Kilolu bir durumunuz var ise kilo vermeniz hem sağlığınız için iyi gelecektir. Karaciğer yağlanması gibi problemin başlıca nedenlerinden biri olarak kilo gösterilmektedir.
2. Tüketim aşamasında tam olarak sebze tüketmek son derece iyi olacaktır. Bol derecede sebze tüketmek karaciğer için sağlıklı bir durum yaratacaktır.
3. Yemeklerinizde genel olarak zeytinyağı kullanmanız karaciğer açısından iyi olan bir durumdur. Gün içerisinde belirli aralıklar ile balık yağı tüketmeniz de iyi olacaktır.

Karaciğer yağlanması için şifalı bitkiler sizin kolesterol seviyenizi alt limite çekecektir. Karaciğer yağlanmasında tedavi olarak kullanılan şifalı bitkilerin başında enginar gelmektedir.

Enginar: Enginar genel olarak karaciğer dostu olarak bilinmektedir. Karaciğeri temizlemesinde doğada bulunan bitkiler arasında nadir olarak bulunmaktadır. Enginarı tüketmeniz ile sonuçların pozitif olarak etki ettiğini göreceksiniz.

Kereviz: Enginar gibi karaciğeri temizleme görevi olan bir başka bitki ise kerevizdir. Kereviz karaciğeri temizlediği gibi kanıda temizleyen bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Enginarda olduğunu gibi kereviz tüketiminden belli bir süre sonra sonuçların pozitif olarak karşınıza çıkacağını doktorlar söylemektedir.

Kırmızı Pancar: Kırmızı pancarın tüketimi için suyunu içmek yeterli olacaktır. Kırmızı pancarın bir meyve gibi sıkılıp tüketilmesi yeterli olacaktır. Kırmızın pancarın yanında havuç, lahana ve maydanoz ayrıca ıspanak ile tere bitkilerini sıkıp bir karışım haline getirip içmeniz yeterli olacaktır. Bu karışımı günde 1 defa içtikten sonra vücudunuzun iç organları temizlenmiş olacaktır. Bu kürü tam olarak 21 gün süre ile içmeniz kürün etkisini göstermesine yeterli olacaktır.

Maydanoz: Maydanoz da aynı yukarda anlattığımız kürde yer alması gibi karaciğere son derece yararlı bitki olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu