Blog

Karaciğer Temizliğinde İbrahim Saraçoğlu Kür Tavsiyesi

Karaciğer Temizliğinde İbrahim Saraçoğlu Kür Tavsiyesi

Karaciğer harici vücutta sağlıklı ve düzenli olarak organların işlevlerini yapabilmesi için düzenli bir besleme periyodunu her insanın gerçekleştirmesi gereklidir. Yanlış beslenen birçok insanın yaşamı oldukça sıkıntıya maruz kalmaktadır. Bazı bitkiler ise en az ilaçlar kadar hatta ilaçlardan daha fazla tedavi etkisine sahip olabilmektedir. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun ise karaciğer yağlanmasına ve karaciğer temizliğine fayda ve tedavi etkisi olan iki kolay kür tavsiyesi bulunmaktadır. Yanlış beslenmenin karaciğer yağlanmasına sebep olması sonucunda bu kürler büyük oranda temizliğe ve yağlanmaya etkisi olacaktır.

Aynı zamanda fazla kiloların atımına yardımcı olacağı da söylenmiştir. Hazırlanışının kolay ve malzemelerinin basit olması sebebiyle kolaylıkla uygulanabilme özelliğinden herkes bu kürden faydalanabilmektedir. Ancak düzenli bir şekilde tüketilmesi gereklidir. Düzenli tüketilmediği takdirde faydasının görülmesi beklenemez.

l Maydanoz ve limon: Bir demet maydanozun iyi yıkanmasının sonrasında sapları dahil blenderden geçirilir. Eklenecek suyun klorsuz olması özellikle hazır olması önemlidir. Blenderden geçirilmiş maydanozların üzerine klorsuz su eklenir ve 2 yemek kaşığı kadar limon suyu ilave edilir. 2 dakik kadar karıştırılması yeterlidir. Bu kürün aç karnına içilmesi özellikle her sabah kahvaltıdan en az 15 dk önce içilmesi gereklidir. Maydanozun ise yağlanan karaciğere oldukça büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Bu kür karaciğeri yağlardan arındırmaya yardımcı olur. Hatta yağı büyük ölçüde temizlemektedir. 15 gün kadar devam edilen bu küre 15 gün sonunda 5 gün kadar ara verilmesi gereklidir. 5 gün verilen aranın ardından tekrar yağlanmanın önlenebilmesi açısından her 15 günde bir küre yeniden başlamak gereklidir. Bu döngü devam ederken bu aşamaya gelindiğinde ise akşamları tüketilecek lavanta kürüne başlanır böylelikle sabah ve akşam olmak üzere iki kür düzenli olarak uygulanır.
l Lavanta kürü uygulanışı: Sabahları aç karnına uygulanan limon ve maydanoz kürüne ilaveten akşamları uygulanacak olan lavanta suyu sabah içilen kürün aksine tok karnına içilmektedir. Yine yatmadan önce klorsuz suyun içerisine eklenen bir tatlı kaşığı kadar lavantanın sabah kürüyle beraber karaciğer temizliğinde oynadığı rol büyüktür. Kısık ateşte en fazla 8 dk kadar kaynatılmalıdır. Kaynatılmasının ardından süzülerek sıcak değil ancak ılık şekilde içilmesi uygundur. Bu kürün etkili olabilmesi açısından lavanta suyundan sonra herhangi bir besin veya içeceğin tüketilmemesi gereklidir. Ayrıca Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun bir diğer önerisi ise bu kürlerin taze olarak hiç bekletilmeden tüketilmesidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu