Blog

Karaciğer Bitkisel Tedavi

Karaciğerin sğalıklı çalışması için faydalı birçok bitki bulunmaktadır. Bu faydalı bitkiler, düzenli olarak yeterli miktarlarda kullanıldığında, karaciğeri temizler ve çeşitli hastalıkların oluşumunu engeller.

Karaciğer bitsikel tedavi

Karaciğer bitkisel tedavi, karaciğerin vitamin depolama, sindirim, bağışıklık güçlendirme ve toksin atma gibi önemli görevlerinin yerine getirebilmesi için mucizevi etki yaratmaktadır.

Yeşil çay: Karaciğerin temizleyen bitkilerin başında gelmektedir. Antioksidan içeriği, toksin atmaya yardımcıdır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. Günde 2-3 fincan yeşilçay, karaciğer için çok faydalıdır.

Soya: Karaciğer yağlanması ve fonksiyon bozukluğu gibi sağlık sorunlarının oluşmasını engeller.

Zerdeçal: Vücudun çalışma düzenine yardımcı olur, karaciğeri temizler. Bir bardak suya bir çay kaşığı zerdeçal karıştırılarak her gün içilir. Ayrıca, baharat olarak yemeklerde de tüketilebilir.

Lavanta: Bilimsel araştırmalar doğrultusunda karaciğere faydalı olduğu tespit edilen lavanta, temizleyici etkiye sahiptir. 2 bardak kadar suya bir tutam lavanta atılır ve kısa bir süre demlenir. Bir hafta boyunca her gün bir bardak içilir. Karaciğeri temizlediği gibi bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Maydonoz: Karaciğerin çalışmasını destekleyen bitkisel tedavilerdendir. Maydonoz-limon kürü, karaciğerin etkili bir şekilde çalışmasında etkilidir. Yarım demet maydonoz blenderda öğütülür. Üzerine yarım limon sıkılır. Bir bardak su eklenir. İyice karıştırılır. Suyu, sabah aç karnına içilirse daha faydalıdır.

Sirke: Elma sirkesi, karaciğerin sağlıklı çalışmasını sağlar ve iltihaplanmayı azaltır. Bir bardak suya bir kaşık sirke katılır ve içilir. Her gün tekrarlanırsa, karaciğeri temizler ve verimli çalışmasını sağlar.

Yaban mersini: Toksin attırıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. Çay gibi demlenerek tüketilir. Karaciğer için çok faydalı olduğu, doktorlar tarafından da kabul edilmiştir.

Karaciğer, sağlıklı beslenme ve bitkisel kürlerle, kendini kısa sürede temizleyerek daha sağlıklı çalışabilir. Ancak, kişinin vücut yapısı ve genel sağlık durumuna bağlı olarak, bitkisel kürlerin doktor kontrolünde uygulanmasında fayda vardır. Çünkü, her bitki her vücutta aynı etkiyi göstermez. Bilinçsiz tüketim, bazen ani komplikasyonlara sebep olabilir.

Doktorun onayıyla, her gün gereken miktarlarda uygulanacak bitki kürleri, karaciğeri temizler, düzenli çaışmasını sağlar ve çeşitli karaciğer hastalıklarının oluşumunu engeller.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu