Kap Zirvesi Dombay Avrupa

Kap Zirvesi, Dombay (Avrupa)
Dombay, Kuzey Kafkasya’da yer alıyor. Karaçay-Çerkez’in güneyinde Gürcistan sınırında bulunan Dombay muhteşem manzarasıyla görenleri etkiliyor. Oldukça yüksek ve kış sporlarının önemli merkezlerden biri olan Dombay 4046 metre yüksekliğiyle inanılmaz dağlar arasında yer alıyor. İnsanların merakla gelip görmek istemelerinin sebepleri arasında çekici doğası ve manzarası yer alıyor.
Kafkasya’nın En Yüksek Zirvesi: Leak Kap
Karaçay-Çerkes’in en gözde yerlerinden biri olan Kap Zirvesi 3347 metre yüksekliğe sahiptir. Etrafındaki yüksek dağları, yeşillikleri, buz gibi akan suları ve gölleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Teberda Tabiat Parkını da içerisine alan bu zirve dağ macerası tutkunlarını burada buluşturuyor. Efsane dağlarıyla ve tabiatıyla dağcıların tercih ettiği yerlerin başında yer alıyor. Binlerce turist ve yürüyüş sevdalılara Kap Zirvesine gelerek doğanın tadını çıkarıyor. Tırmanmak isteyenler için tırmanış ve kış aylarında gelenler için kış sporları yapılıyor. Teberda Tabiat Parkı 1997 yılında UNESCO Biosfer Koruma Alanına eklenmiştir.
Macera Tutkunları Kap Zirvesi’nde Buluşuyor
Kap Zirvesi muhteşem doğa manzarasının yanında birçok dağ sporunun yapıldığı yerlerden biri durumuna gelmiştir. Paraşütle atlamak isteyenlerin yamaç paraşütü yapabilecekleri bu zirve, kendini bu doğaya bırakıp paraşütle atlayanlara eşsiz keyif yaşatıyor. Ayrıca rafting, dağcılık, tırmanış, ATV gezisi ve yürüyüş gibi birçok spora da elverişli bir konumda olan Kap Zirvesi ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.
Dombay Şehrine Ulaşım
Bu harika şehre ulaşım hava yoluyla sağlanıyor. En yakın havalimanı Stavropol’da yer alıyor. Türkiye’den Rusya’ya Türk Hava Yolları şirketi İstanbul-Stavropol seferleri düzenleniyor. Böylece Dombay şehrine ulaşım sağlanıyor. Görkemli şelaleleri, harika doğa manzarası, spor etkinlikleri, dik ve derin vadileriyle dünyanın en gözde zirvesi olan Kap Zirvesi doğa ve macera tutkunlarını bekliyor.