Ekonomi

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Öğrenmek istediğiniz şey, müşteri numarası ise birden fazla seçeneğe sahipsiniz. Bu seçeneklerden hangisini tercih edeceğiniz sizin inisiyatifinizde. Internet bankacılığı kullanıyorsanız internet bankacılığından numaranızı öğrenmeyi, zor gelir ise telefonunuzun arama ekranından yapabileceğiniz şekilde İş Bankası müşteri numarası öğrenme yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı
İş Bankası hesabınızın adınıza kayıtlı müşteri numarasını öğrenmek için arayacağınız numara, 0850 724 0 724. Akılda kalıcı bir numara. 7 gün 24 saatten de hatırlanabilir. Öğrenmek istediğiniz yerde internet yok ise bile hafızanızı biraz zorlayarak numarayı hatırlayarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Telefon ile arama yolunu seçtiyseniz öncelikle numarayı tuşlayarak İş Bankası müşteri hizmetlerini arıyorsunuz.

Otomatik sekreter size kart numarası ya da hesap numarası soracaktır. Bu bilgileri aramadan önce hazırlamamız işlemi daha hızlı yapmamızı sağlayacaktır. Kartınızın üzerindeki numarayı ve kart şifrenizi girerek ana menüye bağlanabilirsiniz. İşlem menüsü için 9 a, daha sonra görüş ve önerileriniz için dediği için 4’e, çıkan sesli menüden diğer ürün ve hizmetler için dediği 2 ye bastığınız zaman sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Müşteri temsilcinize, müşteri numaranızı sorabilirsiniz. Yanınızda not etmek için kağıt, kalem bulundurmanız faydanıza olacaktır.

Internet Bankacılığı
Internet bankacılığınız telefonunuzun uygulamalarında bulunuyor ise işiniz çok daha kolay olacaktır. Hatırlamanız gereken tek şey şifreniz olacaktır. Sonrasına solda bulunan menüden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Telefon bankacılığını aradığınız zaman zaten sizi yine internet bankacılığına yönlendiriyor. Çünkü gerçekten en hızlı ve kolay sonuç alabileceğiniz yer her sorumuza olduğu gibi yine internet ile mümkün oluyor.

Tercih Sizin
Yukarıda müşteri numaranızı öğrenebileceğiniz iki yöntem sunulmuştur. Size uygun olan, kolay gelen yöntem hangisi ise seçebilirsiniz. Müşteri numaranızı ister telefon bankacılığı ile ister internet bankacılığı ile öğrenmek mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu