Ekonomi

iPhone Renk Filtresi Nasıl Değiştirilir

iPhone Renk Filtresi Nasıl Değiştirilir?

IOS 10 yeni iPhone sürümü birçok yeniliği sizlere sunuyor. Kullanım rahatlığı açısından dünyanın en kişisel aygıtı olmak için çalışıyor. Daha önce hiçbir sürümde yapılamayan birçok işlem IOS 10 ile artık telefonunuzda. Önceki sürümlerin birçoğunda çok sorun yaşandı. Ama bu sefer IOS 10 çok farklı ve sizlere kendini çabuk sevdirecek.

IOS 10 kullanıldıkça ortaya çıkan ve bazı yeni keşifleriyle sizlere kendi cihazınızı yaratma imkanı veriyor. Bu yeniliklerin en sevimlisi ise renk filtresinin değiştirilebilme özelliğidir. Bu bir Night Shift özelliği değildir. Henüz Night Shift özelliği bile tam anlamıyla kullanılamaz iken bu yeni özellik size keyif verecek. IOS 10 ile birlikte gelen yepyeni bir özellikten bahsediyoruz.

Renk filtresi değiştirebilme özelliği ile artık telefonunuzu kendinize özel bir hale getirebilirsiniz. Renk filtresini değiştirerek telefonunuzu ister mavi, ister pembe birçok renkte kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yeni sürümün ayrı bir duyarlılığı da renk körü engeli olan kişiler için renklerin ayırt edilmesinde 3 farklı seçenekte sunuyor. Seçeneklerden birinin seçilmesi ile ekran istediğiniz renklere dönüyor.

Renk Filtresi Değişimi İçin İzlenecek Yollar
Öncelikle telefonunuzun mutlaka iPhone 5 ve üzeri olması gerekmektedir. Sonrasında telefonunuza IOS 10 sürümünü indiriniz. Telefonunuzun şarjda olmamasına dikkat edin. Yükleme işleminizin tamamlanması sonrası artık yepyeni IOS 10 dünyasını keşfedebilirsiniz.

Özelliği kullanabilmeniz için telefonun ayarlar bölümüne gidilir. Sonrasında genel seçeneği ve bu seçenek içerisindeki erişilebilirlik seçeneğine dokunulur. Açılacak ekran üzerinden ekran kolaylıkları sekmesini seçtiğinizde renk filtreleri seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Açılan renk yelpazesi ile istenilen ton ve doygunluk seçilerek kişiselleştirme işleminizi yapabilirsiniz. Bununla birlikte birçok seçeneğe sahip olacaksınız. Kişisel zevkinize göre isteğiniz doğrultusunda yoğunluk ve renk özü seçeneklerini de değiştirerek yeni telefonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu