Teknoloji

iPhone Home Tuşu Kullanarak Başlatma

Ana ekran düşmesi ve power düğmesi bozuk ise iPhone ve iPad’leri başlatmak zulüm olur. Yazılım sorunu varsa telefonu kapat-aç yapmak bir yoldur.

Birkaç yöntem aşağıdaki gibidir: 

Assistive Touch
Herhangi bir tuş kullanılmadan yeniden başlatmanın en kolay yöntemdir. Hızlı ve kullanışlı bir yöntemdir. IOS 5 sürümü ile gelen bir özelliktir.

· Ayarlar açılır.
· Genel> Erişebilirlik> Assistive Touch adımları izlenir.
· Assistive Touch açın.
· Açtıktan sonra Aygıt> Ekranı kilitle kısmının üzerine uzunca basılır.
· Ekrana aygıtı kapat gelir ve aygıt kapatılır.
· Cihaz yeniden açılmak isteniyor ise şarja takmanız yeterli olacaktır.

Assistive Touch aktifken ekrana şeffaf yuvarlak bir düğme çıkar. Bu düğmeyi açtığınızda 4 parçaya ayrılmış bir sekme açıldığını göreceksiniz. Bu sekmeler:
Hareketler: Burada parmak hareketlerini girilmiş hali bulunur. 3 veya 4 parmakla sayfalar arası gezinme özelliği sunmaktadır. 

Favoriler: Kendinize özel sayfa tanımlama zoom yapma gibi hareketler kullanılır.
Aygıt: En çok kullanılan bölümdür. Ses açma, kapatma, ekranı döndürme gibi işlemler yer alır.
Ana Ekran: Cihazın home düğmesi fazla kullanmadan dolayı bozulabilir. Assistive Touch ile home düğmesine basmanıza gerek kalmıyor.

Ağ Ayarlarını Sıfırlamak
Ağ ayarlarını sıfırlamak en önemli sıfırlama çeşididir. İşlem bittikten sonra cihaz yeniden başlar. Ancak ağ ayarlarını sıfırlamak, tüm ağ bilgileriniz yok olabilir. Depoladığınız tüm Wi-Fi şifreleri sıfırlanır, Bluetooth’u tekrar eşleştirmeniz gerekecek. Ağ sıfırlama işlemleri ise şu şekildedir:
· Ayarlara girilir.
· Genel> Sıfırla açılır.
· Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya tıklanır.
· Eğer isteniyorsa şifre girilir.

Batarya Bitirme
Cihazın bataryasını boşaltma diğer bir yöntemdir. Bu yöntem ile cihaz kapanacak ve şarja takıldığında tekrar açılacaktır. Hızlı bir şekilde boşalmayacağı için her zamankinden daha çok kullanmak gerekir. Eğer ki ayarları değiştirmek istemiyorsanız bu yöntem iyi olabilir.

İlk yöntem olan Assistive Touch kullanmanız yeterli olur. Diğer yöntemler bilgi amaçlı verilmiş olup işe yaradığı görülmüştür. Kısacası işinize yarayan bir komuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu