Teknoloji

Iphone Cihazınız Televizyona Nasıl Bağlanır

Apple Iphone 6 ve üst modellerin ekranları fazlasıyla büyük olsa da zaman geçtikçe oynadığınız oyunları, fotoğraf ya da videolarınızı büyük ekranlı bir televizyona aktarma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu gibi sorunlara Iphone cihazlar için kablolu ve kablosuz kolay çözümler bulunuyor. Iphone cihazları televizyona aktarmanın farklı yolları ve bağlama yöntemleri mevcuttur. Iphone cihazların yeni seri modellerinde Plus ekranı 5.5 inç ekrana sahiptir ve 1920×1080 çözünürlük sunuyor. Bu özellikler göz önüne alındığı zaman Apple’ın Retina özelliği birleştiğinde büyüleyici bir ekran ortaya çıkmış oluyor. Apple firması Retina HD ekran adını verdiği son kullanıma sunduğu Iphone modellerinde 3D touch özellikli ekranlarda günlük kullanım da oldukça yeterli olduğu ve bazı özellikleri fazla bile bulunduğu oluyor ancak telefonlarda çektiğimiz bir video ya da fotoğrafı, oyunları büyük ekranlı televizyonlara yansıtmak isteyen kullanıcılar oluyor. Apple firması bunun yapılabilmesi için Apple TV’yi satışa sunmuş bulunuyor.

Iphone Cihazları Televizyona HDMI İle Bağlama 

Iphone cihazları TV’ye bağlamak için en basit, sıkıntısız hızlı yöntemlerden birisi olan HDMI bağlantı üzerinden yapılabilir. Burada tek yapılması gereken Lightning konektörü yeterli oluyor. Bu işlemi uygulayabilmek için Apple storeden satışta olan 179 TL’den satışa sunulan teknoloji mağazalarından daha düşük maliyete satın alabileceğiniz Lightning AV Adaptörü her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu kablo yardımı ile HDMI kablosunu birleştirerek Iphone cihazınızı televizyon arasında basit bir şekilde bağlantı sağlamış olursunuz.

Iphone Cihazı Televizyona Kablosuz Bağlama 

Kablo ile uğraşmak istemeyenler için Iphone cihazı kablosuz bağlama seçenekleri de vardır. Eğer bir akıllı televizyona sahip değilseniz AirPlay yansıtma desteği bulunan bir Aplle TV satın alabilirsiniz. Apple TV çok pahalı bir ürün olmadığı gibi Iphone cihazınızı televizyona yansıtmak için yapmanız gereken işlemler, cihazınızdan Airplay açıyorsunuz ve aygıt listenizden Apple TV’yi seçerek görüntüyü aktarıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu