Ekonomi

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Gelişen ve her an gelişmeye devam eden teknolojiyle birlikte birçok iş bulunulan yerden, anında gerçekleştirebilir durumdadır. Günlük hayatta sağlanan kolay ve pratik yollarla en sıkıştığımız anlarda bile imdada yetişen ürünlerden bir tanesi de kredi kartları.

Hayatının hemen hemen her alanına dahil olan, kimi zaman yardımcı, kimi zaman da kontrolsüzce yapılan harcamalar nedeniyle daha da sıkıntıya sokan ancak tüm bunlara rağmen gene de hayatınızda olmadan yapamadığınız kredi kartlarını edinmek için artık birebir bankaya kadar gitmenize gerek yok.

Gerekli Formu Doldurun
Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın sitesine internet üzerinden girdikten sonra, sitede yer alan “kredi kartı başvurusu” kısmına tıklayarak gerekli formda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurun. Formda yer alan adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, e-mail ve adres bilgilerini doldurduktan sonra bilgilerin doğruluğunu kontrol edip sitede yer alan “Başvur” butonuna tıklayın.

Hakkınızda girdiğiniz bilgilerin doğruluğu başvuruda bulunduğunuz banka görevlileri tarafından kontrol edildikten sonra istenilen koşulları sağlamanız halinde size verilecek olumlu yanıta hazır olun. Kredi kartı edinmeniz için banka tarafından şart koşulan gerekli hususları taşıyor olmalısınız. Örneğin; aylık düzenli bir gelirinizin olması gibi.

Banka tarafından belirtilen gerekli kriterleri sağlıyor olmanız durumunda başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Ve banka tarafından size bildirilen süre dahilinde kredi kartınız adınıza gönderilecektir.

Şifreyi Değiştirin
Gönderilen kredi kartınızı teslim aldığınızda içinde göreceğiniz tek kullanımlık şifreyi bir defa kullandıktan sonra bankanın müşteri hizmetleri numarasını çevirerek kartınızı kullanıma açtırmak istediğinizi dile getirin.

Kartınızın kullanıma açıldığına dair bilgiyi aldıktan sonra müşteri hizmetleri aracılığıyla veya mobil cihazınızdan SMS yoluyla şifrenizi değiştirmeyi unutmayın. Güvenliğiniz için edinmek istediğiniz yeni şifrenizin başkaları tarafından akla gelmeyecek ancak sizin aklınızda kalabilecek rakamlardan oluşmasına özen göstermeyi unutmayın. Sonrasında kredi kartınızın keyfini sürebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu