Ekonomi

ING Bank Kredi Başvuru

ING Bank Kredi Başvuru

Günümüz koşullarında kişiler birçok ihtiyacını kredi kullanarak karşılamaktalar. Elden borç almak yerine kredi kullanmak daha mantıklı bir seçimdir. Konut ya da araç almak herkes tarafından peşin çok mümkün değildir. Bankaların kredi konusunda geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Öncelik ile hangi bankadan kredi kullanılacağının belirlenmesi gerekir. Çünkü bankaların kredi faiz oranları değişmektedir. Kredi çekmek için de belli koşulları taşımak gerekir. Bu koşullar öncelik ile çekilmek istenilen kredinin aylık ödeme tutarını karşılayacak düzenli bir gelir olmasıdır. Daha sonra kredi çekmek için yeterli kredi notuna sahip olmaktır. Bu koşullar karşılandıktan sonra istenilen bankaya kredi başvurusu yapılır.

İnternetten Kredi Başvurusu
Kredi çekilmek istenilen banka ING Bank ise kredi başvurusu yapmak için bir kaç yol izlenebilir. İlk önce ING Bank’ a ait olan resmi web sitesine (www.ingbank.com.tr) girilerek, buradan kredi başvurusu yapılabilir. Eğer ING Bank’ a ait olan bir vadesiz hesabınız mevcut ise bu hesaba ait bir interaktif hesap açtığınız zaman bu interaktif hesaba girerek kredi kısmından başvuru yapabilirsiniz.

Telefondan Kredi Başvurusu
ING Bank’ ait olan 0850 222 06 00 nolu müşteri hizmetleri telefonunu arayıp telefon bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. ING Bank’ a ait olan sms numarasına mesaj yolu ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için cep telefonunun kısa mesaj kısmına kredi yazıp bir boşluk ardından T.C. kimlik numaranızı yazın. Daha sonra 2205 numarasına gönderin. Kredi başvurunuzun cevabı 5 dakika içinde sms olarak cep telefonunuza gelecektir.

Şubeden Kredi Başvurusu
ING Bank’ a kredi başvurusu için bir diğer yol daha, en yakın ING Bank şubesine giderek başvuru yapmaktır. Eğer şubeden kredi başvurusu yapacak iseniz yanınızda nüfus kağıdı olması gerekir. Şubeden yapılan başvurularda en geç bir gün için de belli olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu