Hurgadada Dalış Mısır Ortadoğu

Hurgada’da Dalış, Mısır (Ortadoğu)
Antik Mısır’ın en önemli mekanlarından biri olan Hurgada, Mısır Rivierası bölgesinde bulunuyor. Masmavi turkuaz denizi, incecik altın sarısı kumsalları, büyüleyici mercan kayalıkları ve tabi antik Mısır tarihiyle yoğrulmuş eşsiz güzellikleriyle bu ünlü tatil mekanı Luksor şehrine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Kızıldeniz’in incilerinden biri olan Hurgada, Mısır’da tatil yapıp dinlenmek isteyenlere eşsiz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.
Dalış Meraklılarının Vazgeçilmez Bölgesi
Yerel bölgede yani Mısır’da genel manada Ghargada ismiyle anılan ve oldukça sevilen bir tatil mekanı olan Hurgada, dalış meraklılarına ve içindeki güzellikleri görüp keşfetmek isteyenlere mükemmel bir fırsat sunuyor. Oldukça çeşitli ve farklı canlı türlerine ev sahipliği yapıyor ve aynı zamanda dalış yapanları fazlasıyla tatmin ediyor.
Eski zamanlarda sadece bir balıkçı köyü olarak kullanılan, fazla bilinmeyen ve ziyaret edilmeyen bu tatil cennetinde 1980 senesinde başlayan turizm ve ziyaretçi akını, 1990 yılı civarında oldukça hızlı bir yükselişe geçerek artık dünyadaki en önemli, eşsiz ve heyecanlı dalış mekanlarından biri haline geldi. Birçok otel ve konaklama imkanlarına sahip olan ve yıl boyunca oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu dalış cennetinde rengarenk mercanlardan bir bir çeşit balığa ve eşsiz su altı görünümü ile yalnız tüple değil, sadece şnorkel ve gözlük ile birlikte bile bu güzellikleri ve çeşitliliği görme fırsatı veriyor.
Hurgada’da Tarihi Bir Yolculuğa da Çıkın
Antik Mısır’ın o eşsiz ve büyüleyici tarihinde kaybolmak isteyenlere Hurgada oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Çünkü Hurgada, Antik Mısır’ın en ilgi çekici en büyük esrarengiz açık hava müzesi olan ve birçok ziyaretçinin mutlaka uğradığı tarihi Luksor şehrine sadece 4 saatlik bir mesafede bulunuyor.