Sağlık

Hamilelikte ve Doğumda Homeopati Desteği

Hamilelikte ve Doğumda Homeopati Desteği
Homeopati, benzerin benzerle tedavi edilmesi anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da kabul görmüş, iki bin yıldır kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi, doğal, bütüncül ve yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Bu özelliğinden dolayı her yaşta kullanılabilecek bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminin en dikkat çekici özelliği, hastalığa çözüm sağlamasa bile verdiği herhangi bir yan etkisinin olmamasıdır.
Tedavi yönteminde mantık şudur: Sağlıklı bir kişide hastalığa yol açan bir madde, o hastalığın tedavisinde de kullanılabilir. Bu tedavi yöntemi yaklaşık 200 yıl önce Almaya’ da Dr. Samuel Hahnemann’ın çalışmalarıyla dünyaya yayılmıştır.
Hamilelikte Homeopati
Anne adayları hamilelikleri süresinde bu tedaviyi alabilirler. Anneye rahatsızlık veren durumun sağlayıcısı madde ile bir preparat hazırlanır ve anne adayı tedavi edilir. Anne adaylarına ne sağlar? Korku, ödem, kas ve iskelet sistemi şikayetleri, mide rahatsızlıkları hamilelik sırasında oluşan rahatsızlıklardan bazılarıdır. Yine bebeğin amniyo sıvısın azalması veya anne karnında bebeğin pozisyon durumunu değiştirmesi gibi sıkıntılar olmaktadır. İşte Homeopati bu rahatsızlıklarda anne adaylarına destek sağlar.
Doğum Anı Rahatsızlıkları ve Homeopati
Doğum sırasında anne adayları, çaresizlik, huzursuzluk, bitkinlik, bu zor ana bağlı olarak endişe gibi psikolojik kaynaklı rahatsızlıklar yaşarlar. Homeopati bu konuda da anne adaylarını rahatlamak ve sağlıklı bir doğum yapabilmeleri için kullanılır. Oldukça yaygın olan bu yöntemin, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı biliniyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu