Ekonomi

Hafta Sonu Tatil Gününde Kredi Çekilebilir Mi

Hafta Sonu Tatil Gününde Kredi Çekilebilir Mi?
Ekonominin ve insan ihtiyaçlarının gerekliliklerinin belirsiz hala geldiği günümüz şartlarında acil nakit ihtiyacı duymak şaşılacak bir şey değil fakat acil nakit ihtiyacınızı nereden ve nasıl karşılamalısınız? İnsanının nakit sıkıntısı çektiği zamanlarda en çok sorduğu sorudur. Bu soruya birçok kişinin cevabı bankalar olsa da bankalardan hizmet alabileceğiniz süre hafta içi ve çalışma saatleri olan 09.00 – 17.00 arasıdır. Peki, bu zaman diliminin dışında ihtiyacınız olan nakit ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabilirsiniz?
Hafta Sonu, Mesai Saatleri Dışı veya Tatil Günlerinde Nasıl Kredi Çekilir?
Mevcut banka müşterileri hafta sonu, mesai saatleri dışı veya tatil günlerinde de acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi çekebilirler. Bunun için de mevcut müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve daha fazla müşteri elde etmek için bankaların müşterilerine sağladığı internet bankacılığı hizmeti sayesinde interaktif hesaplar aracılığı ile aylık brüt gelirinize göre bankanızın belirlediği miktarda kredi çekebilirsiniz.
İnteraktif Hesap Ayrıcalığı İle Ne kadar Kredi Çekebilirim?
İnteraktif hesaplar ile bankanızın sizin için belirlemiş olduğu gelir / kredi notu sayesinde size bir limit tanınır ve o limit miktarından da ihtiyacınız olduğu miktarda kredi çekebilirsiniz. Ancak belirtildiği gibi mesai dışında, hafta sonu veya tatil günlerinde çekebileceğiniz kredi miktarı bankanızın size bankadan aldığınız aylık gelirinize göre limit tanıdığı miktarda çekebilecek olduğunuz ihtiyaç kredisidir. Yani üretim, işletme, yatırım, tüketim veya teminatlı kredileri interaktif hesaplar ile İnternet den almanız mümkün değildir. İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız kredi başvuruları için bankanızın İnternet sayfasından Başvuru-Ürünler > Hızlı Kredi ya da Krediler-Hızlı > Kredi sekmeleri üzerinden veya bankanızın size verdiği kredi başvuru kodları ile telefon üzerinden de yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu