Güney Asyada 303 Gün Asya

Güney Asya’da 303 Gün (Asya)
Kendi ülkenizden farklı bir ülkede 303 gün geçirmek son derece heyecan verici olsa gerek. Farklı insanlar ve değişik kültürlere tanık olmak, tadını hiç bilmediğiniz yemekler yemek, dillerini bilmediğiniz kişilerle konuşmaya ve derdinizi anlatmaya çalışmak…
Aslında tüm bunlar insanda merak uyandırıyor. Hele ki Güney Asya’yı tanımak için 303 gün yeterli mi onu bilmiyoruz. Sanırım yeterli olmayacaktır. Çünkü Güney Asya’nın birbirinden farklı şehirleri var. Bu şehirlerin tümünü gezmek ve resmetmek oldukça zaman alıyor. Endonezya ve Filipinler insanlara farklı deneyim yaşatırken, Malezya ve Singapur ise daha gelişmiş ülkeler olmalarıyla kendilerine hayran bırakıyor.
Güney Asya’da 303 Gün Nerelere Gidilir?
Öncelikle Güney Asya ülkelerini arasında Malezya, Endonezya, Kamboçya, Singapur, Filipinler, Laos, Tayland, Vietnam ve Mynmar yer alıyor. Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri birbirinden farklıdır. Güney Asya’da zorlu bir yaşam ve hayat mücadelesi veren insanları daha yakından tanımak isterseniz Endonezya ve Filipinler’i ziyaret edebilirsiniz.
Son derece fakir olan bu ülkelerde ulaşım da oldukça kötü durumdadır. Bir yere gitmek sanıldığından daha uzun olabiliyor. Ayrıca yemek kültürleri de çeşitli sayılmaz. En çok tüketilen besinlerin başında pirinç geliyor. Pirinç pilav olarak değil de haşlama olarak tüketiliyor.
Farkı Şehirler ve Farklı Deneyimler
Güney Asya’da 303 gün için alışkanlıklarınızdan da vazgeçmek demek. Özellikle yemek kültüründe deniz ürünleri büyük yer kaplıyor. Deniz ürünleri yemeyi seven biri iseniz şanslısınız demektir. Ancak çeşitli menülere alışkın iseniz biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Pizza ve hamburger gibi yiyecekleri özleyebilirsiniz. Güney Asya’nın kavurucu sıcaklıkları sizi yorabilir. Ama ne olursa olsun farklı deneyimler yaşamak güzeldir. Ayrıca Güney Asya’nın insanlarına güvenebilirsiniz. Misafirlere son derece sıcakkanlı ve dostça davranırlar.