Eğitim

Google Play Store Sorunu Nasıl Çözülür

Google Play Store Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlar son yılların en gelişmiş elektronik aletidir. Bu gelişme devamında sürekli yeni türlerin doğmasını, yeni ürünlerin piyasaya çıkmasını da beraberinde getirmektedir. Hemen hemen her ay yeni telefon modellerinin çıkması buna kanıt sayılabilir. Hal bu olunca insanlarda sürekli telefon değiştirme isteği ve yeni modelleri deneme arzusu artıyor. Böyle olunca da telefonlar da bilmediği problemleri çözmekte zorlanıyor. En çok zorlandıkları, sorun yaşadıkları problem ise Google Play Store’dir. Genellikle girememe açısından yakınmaktadırlar. Bu sorunu çözmek için ne yapılmalıdır peki?

Google Play Store Sorunu Nasıl Çözülür?
Öncelikle bir g-mail hesabınız olmalıdır. G-mail hesabınız olmadan bu işlemi çözmezsiniz. İlk olarak Google play uygulamasına girerek yeni hesap demelisiniz. Daha sonra ad ve soyad bölümüne isminizi yazmalısınız. Diğer sayfaya geçtiğinizde kendinize özel tek bir hesap olması gereken e-posta oluşturmalısınız. Kullandığınız hesapta başkasına aitlik yok ise kabul eder fakat var ise uyarır ve başka şekilde oluşturulmasını ister. Oluşturduğunuz hesaptan sonra sizden şifre belirlemeniz istenecektir. Kimsenin bilmeyeceği bir şifre oluşturarak gerekli bölüme yazılmalıdır. Oluşturduğunuz hesaptan ve belirlediğiniz şifreden sonra açılacak sayfalarda kabul edilecek yerleri kabul et kutucuğuna basarak hesabınızı oluşturmalısınız. Daha sonra doğrulama kısmından belirli harf ve rakamları doğru şekilde yazmalısınız. Sonrasında karşınıza gelecek bilgilendirme ve ekleme kısımlarını görmek istemiyorsanız altta çıkacak olan geç butonuna basarak geçebilirsiniz. Geçtiğiniz bölümden sonra Google play store size hizmet vermeye başlamış demektir.

Google Play hesabınız var ise nasıl girilmelidir?
Eğer Google play hesabınız yani bir g-mail hesabınız var ise Google play uygulamasına girerek mevcut hesap kısmına tıklamalısınız. Daha sonra açılacak sayfada hesabınızı ve şifrenizi yazmalısınız. Giriş bölümüne basarak karşınıza çıkacak sayfada isterseniz eğer gerekli belgeleri eklemenizi bildirecek. İstemiyorsanız geç butonuna tıklayarak Google play store ulaşmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu