Ekonomi

Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları

Bankaların kredi başvuru aşamalarında kişilerden istediği evraklar arasında, gelir belgesi de yer almaktadır. Ancak her kişi bu şartı sağlamayabilir. Yani bazı kişilerin sabit bir geliri bulunmayabilir. Bankalar bu durumdaki kişiler için de gelir belgesiz kredi imkanı yaratarak, kredi kullandırmaya çalışmıştır.

Bu tip kredilerde gelir belgesi teslim edilmemesi rağmen, kredinin geri ödenebileceğine dair bir şekilde teminat sunulması gerekebilir. Bunu zaman zaman yüksek bir kredi notu ile zaman zaman da herhangi bir taşınmazı ipotek göstererek sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen birçok bankası gelir belgesiz kredi imkanlarını müşterilerine sunmaktadır. Bu kredilerin faizleri de bankadan bankaya göre ya da kredinin miktarına göre değişiklik göstermektedir.

TEB Gelir Belgesiz Kredi
5000 TL değerinde gelir belgesiz bir kredi çekeceğinizi düşünecek olursak, bankanın size uygulayacağı faiz %1.35 olacaktır. 30 TL’lik kredi masrafını da işin içine kattığımızda toplamda geri ödeyeceğiniz rakam 6663 TL civarı bir rakam olmaktadır.
Akbank’ın uyguladığı gelir belgesiz krediler de, tıpkı TEB gibi %1.35 faiz oranına sahiptir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi
Türkiye’nin en önde gelen bankası olan Ziraat Bankası, gelir belgesiz kredilerin faiz oranlarını biraz daha yukarı seviyede tutmaktadır. Burada da 5000 TL’lik gelir belgesiz krediye uygulanacak faiz oranı %1.39 olacaktır. Bu faiz oranıyla kredinin toplam geri ödemesi 6715 TL olmaktadır. Burada da kredi masrafları için ödenen 30 TL civarında bir ücret bulunmaktadır.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi
Gelir belgesiz krediler içerisinde en fazla faiz oranına Garanti Bankası’nın sahip olduğunu söyleyebiliriz. 5000 TL’lik bir kredide sizlere uygulanan faiz %1.65 olmaktadır. 5000 TL’lik bir kredinin toplam geri ödemesi de Garanti Bankası için 7064 TL civarı bir rakam olmaktadır.

Bu bankaların haricinde Denizbank %1.48, İş Bankası %1.52, Vakıfbank %1.39 faiz oranı ile müşterilerine gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu