Ekonomi

Garantili Gelecek Birikim Hesabı Nedir

Garantili Gelecek Birikim Hesabı Nedir?

Garantili gelecek birikim hesabı, ebeveynlerin çocuklarının geleceğini düşünerek yapacakları birikimleri içeren Garanti Bankası birikim hesabıdır. Garanti Bankası garantili gelecek birikim hesabı ile birlikte aylık azami 100 TL civarında ebeveynlerin kendi belirledikleri bir tutar ile çocukları için birikim yapmaya başlayabilirler.

Bu hesap ile ilgili birikimler orta ve uzun vadede mevcut mevduatın üzerinde getiri elde etmeyi hedefleyen smart temkinli fon ile ele alınıyor. Garanti Bankası smart temkinli fon birikimi orta ve uzun vadeli olacak şekilde standart mevduatın üzerinde gelir getiren bir fon çeşididir.

Gelecek için Güvenli Yatırım
Ebeveynler çocuklarının geleceklerini düşünerek yaşları büyüyüp yetişkin hale gelmeden aylık belirleyecekleri belli bir miktar ile geleceğe yatırım yapabiliyor. Çocukların gelecekleri için yatırım yapılırken aynı zamanda Garantili Gelecek Sigortası ile birçok avantajlı durumlar ile çocuklarının eğitim hayatını, ailelerin kendi belirleyecekleri belirlenen bir teminat tutarı ile süreye göre güvence altına alınabiliyor.

Çocuklara Akıllı Kumbara Hediye
Garanti Bankasına ait garantili gelecek birikim hesabı açtıran müşterilere akıllı kumbara hediye ediliyor. Akıllı kumara ailelerin erken yaşta çocuklarına birikim yapmaları için oldukça önemli bir teşvik aracıdır. Garantili gelecek hesabının açılması, akıllı kumbaranın alınması ve garantili gelecek birikim hesabı ile ilgili detaylı bilgilerin alınabilmesi için en yakın Garanti Bankası şubelerine başvuru yapılabilir. Aynı zamanda Garanti Bankasının İnternet Bankacılığı kullanılarak da başvuru yapılma imkanı mevcuttur.

Hesap Kapatma İşlemi
Mevcut Garantili gelecek hesabı kullanıldıktan belli bir süre sonra iptal ettirilmek istendiğinde yine Garanti Bankası şubeleri ile Garanti Bankasının İnternet bankacılığı ile başvuru yapılabiliyor. Garanti Bankasının özellikle çocukların geleceği düşünülerek gelecek birikim hesabı adı altında bir kampanya başlatması birçok aile tarafından memnuniyet ile karşılanıyor. Bu birikim hesabı aynı zamanda çocuklara birikim teşviki sağlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu